jirka F

Co vás na škole motivovalo k tomu, abyste studovali dál?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nemotivovalo mě nic. VŠE mě odrazovalo. Taky jsem školu nedokončil a opustil jsem ji kvůli podnikání, vlastnímu (sebe)vzdělávání a zájmům. Moc větších brzd a „vysávačů energie“ jsem v životě nezažil, než právě školu. Nikdy jsem nelitoval, naopak.
Jediný bonus? Potkal jsem tam přítelkyně, ale to nemá nic společného se školou a učením.

Přemýšlím, co by mě mohlo motivovat? Nešťastní, neschopní a hloupí učitelé (bez nadsázky; stydliví nebo ultra přísní, kteří nedokázali nikoho pořádně nic naučit, neorientující se ve vlastním oboru – češtinářky, které nečetly ani knihy z povinné literatury, osoby neumějící učit, vést, motivovat, mluvit, učitelé nemající rádi žáky a vůbec školu a učení, tedy svou práci, ekonomka a účetní mající finanční potíže a stěží nějakou finanční gramotnsot, a tak bych mohl pokračovat…). Nebo třeba špatný výukový systém a přístup, zbytečné znalosti, zbytečné povinnosti a úkoly, žádné výsledky, každý den tatáž nuda a stagnace, vleklost, rozmary učitelů, pubertální kolektiv s přihlouplým humorem a smíchem, zabitý celý den cestou do školy a zpátky a trávením poloviny dne v této vyčerpávající insituci … K čemu je škola – jejíž smyslem je učit a něco ti dát – když tě nic pořádného nenaučí a nic ti nezaručí. Proč ztrácet roky času NĚČÍM, co ti prakticky nic hodnotného neposkytne, nikam tě neposune, nic ti nezaručí? Dokonce ti spíš předá různé negativní návyky a vlastnosti. A vezmi ti spoustu času, který ti už nikdo nevrátí.
Celé se to dá zjednodušit, když to popíšu jako takové toxické prostředí, které jen bere, ale nic nedává/neposkytuje nazpět.

Fyzička, psychika mentalita, všeobecné zdraví; charakter, vlastnosti; schopnosti a dobré návyky, dovednosti, intelekt, znalosti/vědomosti, gramotnosti; vědy, praktické znalosti, jak co funguje,… Neviděl jsem, že by něco z toho škola jakkolik podporovala, zlepšovala nebo předávala, kromě PÁR bídných znalostí z oborů (všechny výše zmíněné věci spíš utlumuje, ničí nebo na ně kašle). A to učených takových způsobem, aby to každého odrazovalo, aby si každý z toho většinu věcí nezapamatoval, aby se z těch oborů učily především nepraktické nonsensy, aby se těch pár informací předávalo/táhlo tak dlouhou dobu,…

Ne, v současné době a s takovým školským, výukovým a hodnotovým systémem je téměř nemožné být a zůstat motivovaný. Motivovat tě může vidina toho, že tu školu budeš mít za sebou (výuční list, maturita, diplom), nebo krátkodobé a nesmyslné „motivátory“ jako známky a vysvědčení. Dále už jen zvyk/disciplína nebo nějaká samozřejmost mít školu/vystudovaný obor (to tě nemotivuje, ale jen tě to tam udrží), rodiče, kteří mají nějaká očekávání a nutí tě anebo kolektiv, kde máš přátelé (což není kvůli škole, ale něco, co s tím ani nesouvisí… pokud je tam člověk jen kvůli kamarádům/kolek­tivu, tak je to spíš smutné). Pokud se člověk skutečně chce něco naučit, nějak se zlepšit, někam posunout, něco si osvojit, získat, touží po znalostech a jakémkoli progresu, co souvisí s jeho osobou a zároveň má zdravý rozum, není možné, aby měl ke škole kladný vztah.

Další odpovědi
quentos

Hrůza z toho, že bych se jinak musel živit rukama (což jsem si vzhledem k tomu, že je mám „obě levé“, nedokázal představit).

zjentek

Na tohle je univerzální odpověď, motivuje nás výhradně budoucí obdiv k našemu vědění a peníze coby domnělé jistoty bytí, nic jiného ve studiu nehledej. Jo, pak jsou tady ještě tací, kteří věří, že nabytými vědomostmi změní svět k lepšímu místu k životu, anebo jim přinejmenším dopomůže k poznání, PROČ VLASTNĚ EXISTUJÍ (studují etc.).

cappuccino

Me uceni bavilo a hlavne me bavil studentsky zivot. Hlavne jsem studovala to, co me bavilo!
Jak clovek nastoupi do prace, zivot se zmeni.

elkon

Zjentek – a co motivuje tebe k tomu že ses nic nenaučil, soudě podle těch hovadin, které zde prezentuješ? Jen když se tu oháníš věděním. A klidně to můžeš nahlásit.

zjentek

No, já si myslím že zrovna ty toho vědění v sobě nebudeš mít o moc více, že tvůj mozek dokáže pružněji reagovat při psaném textu z tebe žádného génie nedělá, naopak to ukazuje, čemu ses učil a z toho se dá vyvodit, kolik asi toho umíš prakticky, když zrovna nepíšeš. Co bych hlásil ty kašpare, tebe zvládnu sám a vlastně jsem docela přesvědčený, že osobnost jako je ta tvoje „udělám“ prakticky v čemkoli, vyjma právě zmiňovanýho psaní. hele, Elkone, já vím, jak si libuješ v tom, když je příležitost někoho urazit, ponížit, prostě „setřít písmenky“. Já takové idioty poznal a nebylo jich zrovna málo, věř mi- málo vás není a proto taky dobře vím, co seš zač a jaký máš kvality. Něco se sebou udělej, anebo to vlákno vzteky nahlaš. Anebo se vzteky užer (jako i ti podobní tobě, co se se mnou kdy setkali).

Hele, já to psaní díky tobě potrénuji a nakonec nejen že vedle mě budeš lúzr ve všech možných oblastech praktického života, ale možná už dokonce i v tom virtuálním, kde dnes bezesporu kraluješ, to se ti musí nechat. Na ponížení druhých, které neznáš, seš fakt geniální sráč, v tomhle prakticky nemáš obdoby, to se opravdu nevidí, to muhu díky letité zkušenosti zde potvrdit.

Já ti ochotně doporučím si nezahrávat a vlastně to ani v žertu nezkoušet, víš hovno co mám za sebou. Jsi na tahu, mistře. 👌🐔

zjentek

Elkon, BTW, znáš druhého takového, jako jsem já, který by se dokázal chovat tak, aby i „zdejší strůjce“ si mohl uvědomit, JAK BY TO TADY VYPADALO, pokud by zde byla skutečná návštěvnost? Žádná fiktivní, uměle vytvářená. Ale normální, běžní lidé, kteří by přirozeně a důvěřivě reagovali na zdejší „postavy“. Tak znáš, takového jedince, který by ti takovou hru v praxi IMHO docela sofistikovaně, předvedl? Který by „tvůrci“ s předstihem předvedl takto jedinečnou reálnou podívanou, tak to zde také mohlo vypadat, kdyby to bylo dotažené? Ukázat tu realitu, a probrat ho tím z jakéhosi svého éterického snu o intelektuálním webu? Neznáš? No tak… Tak si schovej scvrklý kulky pro sobě rovné.

Uvědomuješ vůbec, kdo (většinově) v republice podobný úrovně, žije? Co čekáš, že přijde na tvý reakce? Byls vůbec někdy venku, mezi lidem? (Už tě nechám ať tě nerozpláču jsi na tahu…)

Rokio

elkon: Zjentek nemá potřebu nahlašovat tvoje příspěvky. Alespoň se podle tvých příspěvků pozná, co jsi za člověka.

zjentek

Tak tak Rokio, na tebe je spoleh. Nedlabej žádný bobule od toho svýho cvoka v bílým plášti a bude z tebe prima parťák do nepohody 👍