Benry

Mám přejít na jinou střední školu, když mě nebaví můj stávající obor?

Mám v posledním době dost velký dilema a to, přechod na jinou SŠ. Možná to není zas tak velký problém, ale už jsem nyní začátkem ve 3. ročníku, ale až teď si na maximum začínám uvědomovat: „Sakra, vždyť já s tímhle oborem nechci nic mít v budoucnu a ani mě to vůbec nebaví.“ U mě je problém, že mě tak nějak nic nebaví, natož rozhodovat o SŠ, ale můj obor se týká zrovna věci, u který by člověk neměl říkat: „Nějak udělám a pak něco ze mě bude, i když mě to nezajímá“. Rodiče už jednou z toho nebyli nadšení, že chci přejít, ale nyní se s nima poradím znova, protože to fakt nedávám, ale proto vás prosím o radu co byste mi doporučili nebo jak by jste reagovali vy.

Odpovědi
gecco

Neznám tě – ale asi bych (na místě tvých rodičů) na takovouto (opakovanou!!) snahu ze školy utéct, aniž máš představu – co dál, neragoval nijak mírně a vstřícně…!
___
Var.A – ukončení veškerých bonusů a zábavy, dokud „to dávat nezačneš“
Var.B – šupem ze školy a rovnou do pracovního procesu – nevíš co chceš, tak dokud si to neujasníš, budeš se živit sám

msi

benry a co za obor? tvl tak to řekni ne jezisi

xxx3

vzhledem k tomu, že střední škola dnes není konečná (pro lepší uplatnění člověk musí studovat dál), tak je lepší školu spíš dokončit, než hledat něco jiného. Důležitá je především maturita, která otvírá dveře k dalšímu studiu. I z technické školy může jít člověk třeba na práva (a další stovky jiných oborů) Tak se na to alespoň dívám já. Je škoda, žes nenapsal, jaký obor konkrétně studuješ Navíc přestup na školu úplně jiného zaměření ani nemusí být vždy možný.

ivzez

Neutíkej bez boje!

Otravovat tě bude každá SŠ,
na každé budou předměty zajímavé i otravné.
Tak proč by sis to zbytečně prodlužoval?

Po maturitě z kterékoliv SŠ můžeš jít na jakoukoliv VŠ.
Není rozhodující, na které SŠ složíš maturitu.