bestak

Co umožňuje síť 3G?

Pořád se o tom mluví, jak Vodafone rozšiřuje 3G síť do měst. Asi takhle: co mně, jako majiteli Nokie 5800 XM přinese 3G sít?

Nejlepší odpověď
blesk26

Sítě třetí generace v zásadě umožňují rychlejší přenos dat (prakticky: internet Vám půjde znatelně rychleji). Dále prý umožňuje nové multimediální funkce, minimálně vím o videohovorech. Další podrobnosti z hlavy neznám, ale jistě by nebyl problém dohledat.

Další odpovědi
anonym

rychlejší internet (jak už psal blesk26) a také velmi důležitou možnost současně být na internetu a telefonovat/při­jímat hovory najednou aniž by se obě tyto aktivity navzájem blokovaly … u starších sítí to bohužel bylo tak, že když jste chatoval na mobilním ICQ, nebo sledoval YOUTUBE video, tak se vám nikdo nedovolal – jako byste měl obsazeno ! docela problem, u nás ho prakticky řeší teprve až 3G.