Kuchařosatan

Co to znamená, že je někdo ošklivý?

Možná si budete říkat, že sem trošku hloupý, ale já opravdu nevím to znamená, když je někdo nebo něco ošklivé.

Nejlepší odpověď
Kepler

  1. Je odpudivý vzhledem pro ty, co si myslí, že jsou krásnější než ostatní. Viz narcismus aliendrona.
  2. Chová se jinak, protože se podle svého mínění nechová hezky, především ke své osobě.¨
  3. Pro výchovu dětí může být ošklivé mnoho věcí, podle toho, jak jim to vysvětlí rodiče. Soused, psí hovínko, tchýně, ČT, sněmovna, budova Transgasu…jak je libo.

Další odpovědi
annas

Víte, co je krása? To,. co je vám líbí, považujete za nádherné, půvabné, ,líbezné , atd.

Opakem je ošklivost – je to ohyzdné, šeredné, odpuzující , nevlídné atd.

Jinak krása a ošklivost jsou kategorie estetického cítění. Každý má jiný pohled na krásu, stejně jako na ošklivost.

Obecná definici neexistuje, protože každý má jiné cítění. Často krásu i ošklivost vnímáme zrakem, ale to posuzujeme jen vnějšek. Jindy nám některé zvuky připadají krásné, sřejně jako předměty. Platí i naopak

Ale krásná dívka může mít „ošklivou“ duši, může být zlá, hádavá, jedná nečestně. Naopak třeba za ošklivým vzhledem se schová krásná duše.

Musíte sám cítít v nitru, zda se vám něco líbí, přitahuje, nebo odpuzuje. Opakluji, záleží na jen a jen n a vás.

Máte-li zájem, přečtěte si článek Rozjímání o kráse a ošklivosti

https://www.cesky-dialog.net/cla­nek/5768-rozjimani-o-krase-a-osklivosti/
Máte-li zájem, přečtwte si článek

marci1

  1. postrádající krásu; takový, jaký vzbuzuje estetickou nelibost
  2. (o počasí) nehezký, protivný, nevlídný

🙂

https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/o%C5%A1kliv%C3%BD

Hrdlodus

Jsme zvyklí na nějaký standard – jak lidé kolem nás v našem prostředí vypadají. Výrazně je ovlivněný reklamou, televizí a internetem.
Dle chování a vyjádření lidí se naučíme, kteří lidé jsou hezcí a kteří ne.
Tento složitý mix zkušeností a pozorování vyústí v hodnocení, zda je někdo ošklivý.
Například někdo má oproti ostatním lidem veliký nos – hned nám připadá ošklivější.
Někteří lidé, kteří před sto lety nebyli považováni za ošklivé, dnes jsou.