Co to je ochechule?

Co je to ochechule nebo se říká i vochechule?

Nejlepší odpověď
Jakub

Lidově se jí také říká „Mořská kráva“ . Byla používána pro čištění průplavů od vodních rostlin.
Ale „Vochechule“ je slengový název pro výstřední, rádoby dámu z vyšší společnosti, s nepříjemným chováním. Jistě jste zaznamenali výrok „Ta jedna stará vochechule mi znepříjemňuje život,“

Další odpovědi
Lencis

Je to vodní savec, a to docela velký a vzácný vodní savec.

Více, včetně fotografií v odkaze 😉

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/priro­da/porady/_zpra­va/63891