samicek333

Co to je blufování?

Divila jsem se, myslela jsem, že tam má být blafování, ale není. Četla jsem to v knížce a bylo to tam víckrát a s A by se to tam ani nehodilo (významově).

Nejlepší odpověď
Drap

Blufování, v některých krajích blafování je ošálení, obelstění, uvedení v omyl. Používá se hlavně při kartách.

Další odpovědi
Bedy

To se dělá například při pokru. Je to něoc jako klamání nebo oblbování. Děláte, že máte výborný karty, ale ve skutečnosti máte prd. Cílem je donutit soupeře co nejdéle přihazovat a nakonec ho donutit, aby zahodl – fold.

Alesh

bluff [blʌf]

bluf , trik , lež
útes , sráz strmý
blafovat v kartách ap.
přímý , přímočarý , otevřený člověk

Zdroj: http://slovnik­.seznam.cz/en-cz/word/?q=bluf­f&id=P2aPZAOK5A­E=

venkovan

To je takový lidový výraz pro pracovní postup snaťkových podvodníků.

cochee

Blufování a blafování je totéž, první výraz přebírá anglický tvar zápisu, jelikož jde o slovo anglického původu, blafovat je česká transkripce.