bolak

Co to doslovně znamená „massa“?

Týká se to otrokářství, v jednom filmu tak otroci oslovovali toho frajera s bičem.

Nejlepší odpověď
olm

Slovo „pán“, původně z francouzštiny „monsieur“ (v Americe – Louisiana), používáno na americkém jihu zkráceně „messer“ vyslovováno v černošské angličtině „massa“.

Další odpovědi
quentos

zkomolené anglické „master“, takže něco jako pán

iceT

To mi připomíná vesternové,které jsem kdysi četla.Domnívám se,že oslovení massa je něco jako mister,tedy pane.

autacek

Je to hebrejské mužské jméno.

http://www.vyznamy-jmen.com/n/Massa

johana 56

Za časů otrokářství oslovení pro pána.Ten s bičem měl za úkol kontrolovat otroky při práci.Zdravím ))