Reganois

Co si představíte pod pojmem „arogance mocných“?

Máte nějakou praktickou zkušenost?

Nejlepší odpověď
led

Otvorte si noviny, zapnite televíziu a uvidíte aroganciu mocných v praxi. Sme obklopení aroganciou mocných aj na ulici, napríklad pozrite parkovanie aut, vynucovanie si prednosti na cestách, stavba palácov v chránenej oblasti ľuďmi typu „ja si to môžem dovoliť, ja na to mám“

Další odpovědi
annas

Arogance = krutost, bezohlednost, až hulvátství. Může souviset se špatnou výchovou, nebo někdo nasazuje masku, takže někdy je to obrana.

Arogantní lidé jsou zlí, takže jedno zlo je i arogance- Řekla bych, že je to psychická nemoc.

Arogance. je parukou k zakrytí duševní pleše, už kdysi dávno řekl Jan Werich.

Takže někteří lidé mají duševní, vnitřní prázdno, nejsou šťastní, domnívají se, že jejich život nemá smysl, takže na některé jedince, kteří jim chtějí pomoc, reagují arogantně, urážejí je. Neumí příjmout sebe samého,, protože vždy mají pravdu.

Navenek předstírá člověk sílu, ale vnitřně trpí. Někdy je to i volání o pomoc.

Tak to je u mnoha jedinců. Pokud se někteří takoví jedinci dostanou k moci, chovají se nepřiměřeně., dávají najevo své ego, já, já, mají velké sebevědomí a nadřazenost je projevem jejich moci …

Arogance moci se netýká zpravidla jedince, ale třeba celého úřadu. Nic nemusí vysvětlovat, jen rozhodovat, ty konej . Neposlouchají hlas lidu, Ti nahoře jsou jediní, kteří rozumějí třeba politice, ekonomice, ostatní nemají pravdu, někdy je ozhodu nahoře od deseti k pěti .- vždy mají pravdu. .

Je těžko neposlouchat, poukazovat na různé výhody, když někdo má moc nad vším …
„Co je dovoleno bohovi, není dovolené volovi“ stará latinská moudrost, platí i dnes.

"Armáda beranů, kterou vede lev, je silnější, než armáda lvů, kterou vede beran "Napoleon Bonaparte

http://the.cz/ci­taty/index.php?pa­ge=citaty&kate­gorie=54

´

aliendrone

Nepotřebuji si nic představovat, stačí otevřít/spustit nějakou mediální věcičku. Třeba noviny, TV apod. a zaposlouchat/začíst se do „zpravodajství“. Hned ti to bude jasné. ;) :D :D

xiperio

Uvidíte to před volbami. Budou se před Vámi „pomalu plazit“, aby si získali Vaši důvěru a po volbách? Ale co se divíme, ryba smrdí od hlavy viz MZ + AB.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Reganois

annas: Ten citát Bonaparteho je trefný!

annas

Děkuji.