dj.david1234

Co si myslíte o tom, že muži nepláčou?

Jistě každému klukovi maminka říkala ,,kluci nepláčou´´
Ale jak to vlastně vnímáme?
Mám otázek více (pokud budete odpovídat napište číslo)

  1. Pro může: Je Vám trapné plakat před ostatními?
  2. Pro ženy: Je Vám trapně když před Vámi muž pláče?
  3. Pro může: Je pro vás normální plakat?
  4. Pro ženy: Je pro vás divný když muž pláče?
  5. Pro může: Je vám k smíchu když jiný muž pláče?
  6. Pro ženy: Je vám k smíchů když můž pláče?
  7. Pro může: Když je vám smutno pláčete?
  8. Pro ženy: Myslíte si, že muž má právo plakat?
  9. Proč by muž neměl plakat?

Když jste na pohřbu (nikomu to nepřeji!!!) je to jistě úplně normální… ale někdy se stane, že se muž bojí plakat… Proč?
Pro mě osobně je můžský pláč úplně normální..
Když je mi úzko rád si pobrečím..
Když je mi smutno, také si rád pobrečím…
Když muž příjde o svou lásku (rozchod) určitě taky velký důvod k pláči..
Já v tom nevidím jediný problém.. Jak jste na tom Vy?

Doplňuji:
omlouvám se za kroužek nad u
můžu = mužů…

Děkuji všem za odpovědi a doufám, že se ještě nějaké ukážou :) Fakt děkuji za názory :)

Odpovědi
Miroslavst

Ale pláčou, jen se to bojí přiznat.
I já pláču.

Jahoda

  1. Není. Často se s tím nesetkávám.
  2. Není. Pláč je přirozený, proč by jsme se za něj měli stydět?
  3. Není. Proč by mělo?
  4. Jistě, že má. Jako na to mají právo ženy, mají na to právo muži.
  5. Proč by plakat neměli?

panenka

Muži pláčou

BEAES

Je fakt, že je to zcela přirozené a dokonce i zdravé, to napětí ze sebe dostat,ale přiznám se, že za svůj život jsem jich moc plakat neviděla.
http://www.kdyz­muziplacou.es­tranky.cz/

Radak

Pláč je lidská emoce a muž je taky jenom člověk. Podle mého je zdravější si poplakat, než brát léky na depresi. Když vidím mužskýho plakat, většinou mám radost, že nejsem cíťa jenom já.

venkovan

Muži nepláčou – chachacha. A maminky by měly synům říkat aby se za slzy nestyděli. Proč se stydět za emoci spojenou s bolestí, smutkem, radostí apod. která je lidem vlastní. A nejen lidem

quentos

  1. není.
  2. ano.

3 ne.
4. ano.
5. nesmysl. Zamysleli jste se někdy nad tím, proč většina pacientů psychiatrie a psychologie jsou muži? Právě kvůli té prasecké, nesmyslné konvenci, která mužům plakat zakazuje. Všechen neventilovaný pláč se ukládá a pak z toho jsou právě deprese a další psychické nemoci.

Já když je mi z čehokoliv smutno, vybrečím se a na nějaký konvence S**U z vysoka, a to nejen na tuto.

PS. Muži se nikdy nepíšou s kroužkem – v žádném pádě. Ani ti afričtí s kroužkem v nose ;{)>

Terryle

Nablblej předsudek, stejně jako ty, že „každá žena ráda nakupuje“ a „každá žena se ráda strojí“. Jen to slyším, otevírá se mi kudla v kapse.
Pokud má chlap potřebu plakat, měl by to udělat a ne se přemáhat – zadržovanej pláč vůbec ničemu nepomáhá. Není to dobrý na psychiku, prý to zatěžuje srdce… :o/
Spíš bych řekla, že chlapi mají obecně vyšší práh toho, co je dojme k slzám (ženy prostě většinou pláčou víc a snáz se dojmou). Takže vznikla teorie, že to jsou tvrďáci a že nebrečí proto, že nechtějí. A když se umí tak ovládat,tak by neměli brečet vůbec.
Blbost jako vrata.

K smíchu mi to rozhodně není (možná snad kdyby ronil slzy nad směšně romantickým filmem nebo podobnou ptákovinou, to pak ano, ale to bych se vysmála i ženské).

Ale když vidím muže plakat, mám z toho zvláštní pocit. Nejsem si jistá, jak se zachovat – jestli muž v takové situaci stojí o útěchu, nebo chce nechat o samotě, nebo chce mluvit nebo jen sdílet ticho… Asi by záleželo na tom, kdo to je a jak bych ho znala.

poa.li

1. Ano, 2. Ano, 3. Ne, 4. Ano, ale spíše dojetím, než smutkem, 5. Myslím, že je hloupost, že by muž neměl plakat. Pláč je přirozený a očišťující. Tahle naše moderní západní doba nám říká neplačte, mějte ostré lokty, kdo je nemá je hlupák. Jsou to nesmysly a je to jeden z důvodů, proč naše společnost vypadá tak, jak vypadá. Odmítám se toho účastnit a je to jedna z věcí, nad kterými jsem už nejednou zaplakal – pocitem bezmoci…

ministri

  1. ne
  2. ne
  3. ne
  4. ano

Sem tam uroním slzu u filmu. Když něco fyzicky bolí, tak nepláču. Sám jsem poměrně rád, takže mi smutno nebývá, smutno mi vlastně nebylo už hodně dlouho. Napětí uvolňuji psaním, malováním, nadávkami nebo sportem.

miro310

Sem na tom stějně. Když je prostě smutno, nedá se nic dělat !