hapiky

Proč někteří říkají, že být normální je nuda?

Nejlepší odpověď
Kepler

To říkají hlavně mlaďoši a nekonformní lidé. Zkrátka být normální není taková sranda, touha vyniknout je enormní. Radši mají adrenalin, přerazí si páteř při extrémních sportech, nebo píšou věci, nad nimiž normální lidé kroutí hlavou. Jen proboha, ať nejsem nudný a stádotvorný prvek!

Další odpovědi
annas

Proč to někdo říká, netuším.

Můj názor, co si myslím já, i když to může být jinak. Chtějí nějakým způsobem vybočovat, upozorňovat na sebe, třeba oblékáním, chováním, někdy užíváním alkoholu, drog, krádežemi, ničením majetku, přírody, předváděním se, někdy dostatkem i penězi atd.

U nás parta mladých, která se nechtěla nudit, šla z taneční zábavy nebo jak se jinak nazývá, nenudila se, bavila se i cestou domů, celou alej nově vysázených stromků zničila. tak, že ulámala vršky.

Činnost člověka je určitým způsobem stereotyp – vstát, umýt se, obléct, najíst, jít do práce, pracovat, pak cesta domů – záleží na délce pracovní doby a druhy práce. Takže dotyčný chce nějak vybočit, jak jsem napsala, upozornit na sebe, být viděn.

Pokud je někdo sám doma, nemá co na práci, tak má všechno pod kontrolou, jeho práce se stává rutinou, občas se trápí, přemýšlí, proč to tak je, sedí nečinně, nudí se. Je samota normální, nebo nenormální?

Palpatine

Protože kdysi, když lidstvo mělo ještě pozitivní vyhlídky do budoucna, byla většina lidí normálních. Takže je pochopitelné, že jedinci, kteří mají potřebu se zviditelnit, se začali shromaždovat do různých subkultur nebo se začali vymykat „normálu“ třeba stylem oblečení, hudby, atd. A jelikož jich bylo málo a byli něčím zajímavý, začalo lidem víc připadat, že být stejný jako ostatní je nudné, když viděli jak „vzrušující“ život mají ti nenormální. A jelikož nudu nemá rád skoro nikdo, tak se začalo chovat nenormálně tolik lidí, že je vlastně normální být nenormální a ten kdo je normální je zas nenormální. A co z toho vzniklo můžeme vidět na většině dnešní mladé generace, zvláště v západních zemí. Ale řekl bych, že tento pojem je už zastaralý.

nyjono

Protože se tím cítí být zajímaví.

ivzez

Protože si nedokáží najít vhodnou činnost.