annas

Co si myslíte o slovech brazilského spisovatele Paola Coelha, která jsou uvedená v popisu otázky?.

„Neztrácejte čas s vysvětlováním. Lidé stejně slyší jen to, co chtějí slyšet.
Nikdy se nenaučí nic z toho, co jim řeknou druzí, musí na to přijít sami.“

https://www.u­meniekreativi­ty.sk/paulo-coelho-citaty/

Nejlepší odpověď
led

K vašej otázke, kto premýšľa, pochopí tento uvedený citát.

Kto číta Coelho, musí premýšľať!
Jaj, to bolí! Jeho texty príbehov nie sú hatla-matla vymyslenina, ale práve naopak, vychádzajú zo skutočného života. Mnoho tu vychádza z jeho osobných zážitkov. Nehľadajte tam krváky a sex, ani žiadne horory, alebo lovestory.
Prečítala som si viac jeho príbehov a našla som tam aj spodobenia so skutočným životom v strednej Európe, aj keď nie v súlade „pseudonovinárskym“ písaním pre komerčné médiá. Aj keď s niektorými jeho „tvrdeniami“ nesúhlasím (je ich málo), v prevažnej väčšine príbehov čitateľa donúti „pohnúť rozumom“ a premýšľať.
Tým, ktorí dokážu premýšľať, nielen nad zhŕňaním mamonu, či ľahkej zábave pri filmových krvákoch, doporučujem Coelho prečítať a zamyslieť sa nad myšlienkovým významom prečítaných textov. V ČR vyšlo viac jeho diel, nielen v papierovej podobe, ale aj v elektronickej for­me.

Nosná myšlienka jeho diel spočíva nie vo vytrhnutých citátoch, ale vo vzťahoch napísaného so skutočným životom.

Další odpovědi
Drap

Podle mne jsou pravdivá. Většina lidí neumí naslouchat jiným , popřemýšlet o jejich slovech a na základě výsledku přehodnocovat své jednání,

df

Nebudu tady ztrácet čas, musíte na to přijít sama

odeslat

další

🤓

Ametyst

Skvěle řečeno.

Rokio

Když se člověku něco nelíbí, tak to ignoruje. Dělá mrtvého brouka.

elkon

Myslím, že to často platí.

zjentek

Jsou to skvělá slova. Myslím, že jsou úžasná.

Coelho zde jaksi naznačuje, k čemu jsou vlastně dobré školy. Holt, není nad „školu života“, jak vidno.

Filip84

Že je blbec, protože vymýšlí vymyšlené – to jsou úplné základy psychologie! 😅🥱

To se vytáhl! 🙄😂

annas

Ad Filip 84,

jako obvykle jste své tvrzení nedoložil odkazem. Mně nejde o to, kde se první slova objevila, ale o to, že kdo zná román Maktub , pozná významn z kontextu.

Považujete se za oprávněného kritika k tomu, abyste tohoto brazilského spisovatele nazýval „blbcem“. Napadlo mě, Jak by vás nazvali kritikové, když neumíte současný český pravopis?

Vaše nespravedlivá kritika spisovatele je tvrdá, nekompetentní a nekonstruktivní, což znamená, že to, co jste naopsal, , není pro mě užitečné.

Přece platí mluviti stříbro, mlčeti zlato, mysliti potíže. – tvrdí dr. Jan Sobotka.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-mluvit-chytre

zjentek

Ann, nijak by ho nenazvali, ti kritikové 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ Je to mamrd. A mamrd je mamrd, nemá ve světových jazycích název a proto ani jeho vysvětlení neexistuje.

Filip84

annas: Samozřejmě, že nečetl, ani číst nebudu – nezajímá mne to. Jenom knihovna v dvacetitisícovém městě má více knih, než je jedinec s to přečíst za život, i kdyby četl dvě denně a jenom v 70. – 80. letech bylo v ČSSR natočeno více filmů, seriálů, dokumentů atp., než je jedinec s to vidět za jeden život. Proto si člověk vybírá, co číst bude a nebude, na co se dívat bude a nebude, etc. etc. etc.

Vyjasněme si zásady ľudodemogratického spolunažívania: Tys se zeptala na to, co si myslíme o tom citátu, který jsi uvedla. Já jsem Ti odpověděl. Já jsem se neptal na Tvůj názor na mne, ano? Až se zeptám (nezeptám: nezajímá mne to!), pak pindej.

Nemusíš se mnou souhlasit, oproti Tobě já se s tím naučím žít, nepotřebuju být oblíbený, a ani nepotřebuju, aby se mnou vůbec někdo souhlasil. 🙄 Ale protože se psychologii věnuju roky, vím, co píšu.

led

Filip84, Ale protože se psychologii věnuju roky, vím, co píšu
Ak vychádzam z vašich textov na tejto stránke, po prečítaní vyššie uvedených slov a vašich predchádzajúcich príspevkov, sa mi nastolila otázka pre vás psychologii sa venujete ako pacient?

annas

Beru i jiné názory, , ale vyjádřené slušně, , nikoliv s urážlivými výrazy, , jimiž útočíte i na jiné uživatele.,

Jako znalec psychologie určitě víte, že časté a opakované užívání nadávek svědčí
nejen o nízké inteligenci , nýbrž i o tom, že chcete ukázat svou sílu a ohromit své příznivce, i když nejste v právu.

Filip84

annas: Kecy v kleci, tam se věnuj naučnýmu slovníku, ars philosophiae nechej „dospělým bílým mužům“! 🙄🥱

Jediný, kdo tady kádruje, vyučuje, poučuje a uráží jiné, jsi Ty, a ano, led, když tedy pominu Trolla.

Apriorismy, apriorismy, nesmysly.

To, jak se člověk vyjadřuje, a proč se vyjadřuje, jak se vyjadřuje, souvisí od spousty proměnných, per exemplum, od sociálního prostředí, ve kterém vyrostl, sociálního prostředí, ve kterém se pohybuje, inteligence, sociální inteligence, míry upřímnosti, sečtělosti, slovní zásoby, etc. etc. etc. Proto vím, že používání vulgarismů neznamená vůbec nic. Ano, může to značit nízké sebevědomí, demonstraci síly, jistou formu machiavellismu. Může. Ale také to může značit vysoký intellekt, krutou upřímnost, a nebo absenci potřeby se presentovat, působit lépe, než jaký ve skutečnosti je. Třeba.

Ono by stačilo vylézt z tý svý školní bubliny mezi lidi, já rozhodně nepatřím k nějak extra vulgárním, spíš naopak, navíc, mé vulgarismy tvoří mnohem méně slovní vatu, než je obvyklé a jsou pregnantní vtipné (holky říkaly, že musely hledat; 😈 to není sebehodnocení, já bych nad tím nepřemýšlel! 🤷‍♀️). Ano, já jsem podobné učitele, jako Ty, zažil, nesnesitelní lidé. Ano, v té škole, bohužel, člověk musí být, jestli je to dobře, nebo je to špatně, ponechejme stranou, prostě to tak je. Ano, v té škole člověk, bohužel, musí takovým lidem, jako Ty nebo led, ustoupit, nic jiného mu nezbývá, ale potom se takové divily, proč nejezdím na školní vejlet, nebo nejdu na nějakou nepovinnou exkursi, že? 🙄 Proto: protože jste nesnesitelné! 🙄

Kartesiánsky vzdělané, intellektuální přesah Medvídka Pú. 🙄

annas

df,

Snad každý jedince  si myslí, že pokud něco opravdu dobře ovládá, je mateřský jazyk. Rozumí mu, dokáže se s ním domluvit a ke všemu se ho pěknou řádku let učí ve škole. Ale z vaší  reakce vyplývá, že sám nechápete tento typ otázek, které  mohou reagujícím pomoci ke kritickému myšlení  porozuměním  textu  i třeba i k pochopení přeneseného významu   Už na 1.stupnil ZŠ se děti učí číst s porozuměním a chápat text na základě zkušeností a vědomostí .Vy je zřejmě nemáte, , proto vám tak otázka může přiopadat, ale odpověď nikoliv. .

Pokud jste správně nepochopil mou otázku  a můj záměr , nemůžete  ji ani vyvracet. ani znevažovat,  Vaše slova  totiž svědčí o vašem  vlastním neuvědomění a nechápání, necitu a neúctě  ke všemu. Jinak byste se nemusel  ptát na  existenci času,   protože byste se na jiném místě Odpovědí  dověděl ze slov Einsteina nejen to,  že  „čas je jen iluze a je reaativní“, ale i mnohem víc.

Z toho plyne, že ten,to způsob vaší reakce se mně zdá velmi nešťastným.

Snad každý jedince si myslí, že pokud něco opravdu dobře ovládá, je mateřský jazyk. Rozumí mu, dokáže se s ním domluvit a ke všemu se ho pěknou řádku let učí ve škole. Ale z vaší reakce vyplývá, že sám nechápete tento typ otázek, které mohou reagujícím pomoci ke kritickému myšlení porozuměním textu i třeba i k pochopení přeneseného významu Už na 1.stupnil ZŠ se děti učí číst s porozuměním a chápat text na základě zkušeností a vědomostí .Vy je zřejmě nemáte, , proto vám otázka může tak přiopadat, ale odpověYď nikoliv. .

Z toho plyne, řže ten,to způsob vaší reakce se mně zdá velmi nešťastným.

Filip84

annas: To když Einstein řekne, že jsem opice doprava, tak jsem opice doprava!? Ty jsi vážně blbá, jak dalece vidíš! Je to jenom thesis, chápeš to? Thesis. O časoprostoru víme úplný prd. 🤦‍♀️

My tu nejsme žáci ve škole, proboha! 🙄🤦‍♀️

annas

Nikoho nepovsžuje za žáky ve škole,, neurážím uživatle, snažíjm se problém vysvwtlit a kvůli ovwření vklládám odkazy, i když odpovšď znám. Pokud se povaysžujete za žáka, tak mknw neteykejte. Děškuji.

Pepa25

annas: myslím, že to byl od df pokus o ironii