Co si myslíte?

Mohla by – teoreticky – existovat možnost,že by výbuch sopky ( Island jako příklad )a spad popele byl fatální? Tím uvažuji možnost,že by popílek byl radioaktivní.

Nejlepší odpověď
vagra

Nevidím,ani teoretickou možnost,proč by měl být popílek z islandské sopky radioaktivní.Nabyl to výbuch žádného radioaktivního zařízení.

Další odpovědi
Miroslavst

teoreticky ano, třeba sopka zničí jadernou elektrárnu a pak se rozšíří radioaktivita všude, ale jen teoreticky. jinak taky nevidím důvod, kde by se to tam vzalo.

ReHu

Fatální může mít více výkladů. Netuším, z jakého důvodu by měl být popílek radioaktivní. A pokud by byla v cestě nějaká jaderná elektrárna, radioaktiovita je vcelku zajištěna, jak by spad popílku po cestě nabral radioaktivitu a zase se poponesl dál…

Michal

Nevím,ale takhle raději neuvažuju,stačí co se děje v letecké dopravě.Navíc stále tvrdím,že nám příroda naše nelidské chování k ní vrátí.

Zdroj: život

Miroslavst

Re-hu NEOPISUJ!!!

vagra

Proč by měl být radioaktivní?Ne­vidím důvod.