independent

Co se stane s těmi označovači jízdenek z ostravské MHD?

V Ostravě se ruší papírové jízdenky a označovače se demontují ,nedají mi jeden?

Nejlepší odpověď
cochee

Ne tak hr, na zrušení je ještě času dosti (konec tohoto roku). Do té doby se podle mě nic demontovat nebude, akorát do nových vozů už se jich nemontuje tolik. Kdo ví, třeba ti fakt nějaký prodají 🙂

Další odpovědi
Edison

Kde bereš info o rušení papírových jízdenek? Jak zaplatím jízdné bez mobilu, nebo karty? Rušit papírovky mi přijde jako nesmysl. Ve finále je to poslední systém, který bude fungovat při kolapsu elektronických systémů… Ale nevyloučil bych, že to je jeden ze způsobů, jak docílit úplné závislosti lidí na elektronice, kterou pak „někdo“ ovládne a tím pak ovládne celou populaci. Všiměte si, že tímhle směrem spěje úplně všechno, každá oblast lidského konání.

dubraro

Dobrá otázka na špatném místě. Zkus se zeptat v DPO, možná budou ochotni vyřazený přístroj odprodat.

Palpatine

Edisone řešení zde je. To já vlastním ODIS kartu, takže nic řešit nemusím. Žádné papírovky ani platební karty. Jednou za měsíc nabiješ a jezdíš. Je to prosté a jednoduché. Ale je pravda, že pro příležitostné cestující to může být problém.

Edison

Já si přeci nebudu nic na měsíc nabíjet ani kupovat, když tam jsem na víkend…

cochee

Edison, je to opravdu tak, viz https://www.dpo­.cz/aktuality/3370-2019-01-21-tz-jizdenky.html . Něco jsem zaslechl už loni a taky jsem tomu nevěřil, ale teď je to oficiálně potvrzeno. V tomtéž článku máš ale vysvětleno, že hotově se za jízdu v DPO bude moci platit i potom.

Edison

Pokud zůstane zachovaná taková možnost, pak proč ne… Se budu muset kluků z Ovy (DPO) na to poptat… jestli se tam dostanu…

independent

Kde to Beru? Ve zprávách na Radiožurnálu, melou o tom celý den, jak na tom neušetří, za rok bez papírových jízdenek si můžou koupit novou tramvaj nebo už nevím co.

Edison

Víš co… nikdo neříká nový systémy nezavádět… ale tahle alternativa nejjednoduššího placení by zůstat měla.