kosaaaak

Co se stane s bezdomovcem, kterej chytne žloutenku?

Vylečí ho v nemocnici když nemá zdravotní pojištění nebo ho vyhoděj normálně na ulici bez ošetření
Doplňuji:
zdroj potencionální nákazy? a co kdyby neměl žloutenku ale rakovinu?

Nejlepší odpověď
arygnoc

nevyhodí ho, protože je potencionální zdroj nákazy. tedy ho vyléčí.

ad chuds:
je to jeho volba (ale častěji volba společnosti – rozvedení chlapi zruinovaní exmanželkami, kteří začali chlastat, protože přišli o vše – bydlení, následně práci, přátele) (zase upozorňuji – ne všichni).
po druhém rozvodu jsem také k tomu neměl daleko, takže vím, o čem mluvím.
Neodsuzuji je, snažím se je pochopit.

Další odpovědi
chudst

Vyleci ho (nebo se o to alespon pokusi). Ano, bezdomovec ma pak dalsi dluhy, ale jelikoz nema cim zaplatit, ani co ztratit, plati to za nej defacto stat. Coz je na hlavu postaveno. Osobne jsem pro to, aby se kazdy bezdomovec jeden mesic v roce nahnal na ‚nucenou‘ praci (a nemyslim tim hned praci v dolech), aby si specialne na to zdravotni pojisteni vydelal; jednou ho bude potrebovat kazdy, at chce, nebo ne.
Doplňuji:
Rozhovor se ubira trosku jinym smerem, nez je otazka. Nicmene – ja bezdomovce neodsuzuji! Pozor – vim, ze jsou i slusni bezdomovci, kteri proste z nejakeho duvodu ztratili ze dne na den strechu nad hlavou. Ale (a stejne jako nezamestnanym): poslal bych je pracovat – prace je, u lopaty. Bohuzel napriklad nezamestnani si nechaji radeji zaplatit za nicnedelani, protoze je to pro ne vyhodnejsi, nez se drit za par korun u lopaty. To mi prijde skutecne postavene na hlavu. Radeji at stat dotuje nejakou konkretni praci, ale pak je videt kus odvedene prace, nez aby vyhazoval penize z okna. U bezdomovcu je to pojisteni, u nezamestnanych je to podpora. Kritizuji v tomto spise stat, nez dotycne skupiny; dane skupiny delaji to, co je pro ne nejvyhodnejsi.

led

Ako píše Arygnoc, je to potencionálny zdroj nákazy, musia ho vyliečiť. Liečenie ide na účet štátu.
Pre Chudsta a iných,
stať sa bezdomovcom je veľmi ľahko, dnes môžte byť úspešný veľkopodnikateľ, zajtra zákaznik nezeplatí načas, nasleduje druhotná platobná neschopnosť – krach – exekúcia a ste na ulici.
Alebo ste chorý – zamestnávateľ vás z nejakého dôvodu prepustí – nemáte peniaze na lieky, nájomné,…osobný krách – exekúcia a…
A začína kolotoč: ak nemáte trvalé bydlisko, nemáte prácu, doklady s nesprávnymi údajmi sa stávajú neplatné, prestávate byť občanom, nie ste občan – nemáte nárok na podporu, a pomaly sa sťahujete stále nižšie a nižšie.
Vami navrhovanú prácu by vetšina veľmi rada brala, aspoň niečo by bolo.

Nikdy nezabúdajte aj bezdomovec je človek.
Doplňuji:
Vážený kosaaaak, mám pocit, začínate si rýpať. Skúste si, prosím, prečítať odkazy na spodku stránky
Podmínky serveru Odpovědi.cz
kodex uživateľa
Prirodzene aj v prípade rakoviny vás budú liečiť

baghira

V rámci ČR musí nutnou a neodkladnou péči pojištěnci poskytnou každé, tj. smluvní i nesmluvní zdravotnické zařízení, a to bez požadování jakékoliv úhrady.

Nutnou a neodkladnou péčí se rozumí poskytnutí zdravotní péče při:

  • úrazu,
  • vzniku akutního onemocnění,
  • akutním zhoršení zdravotního stavu,
  • při neodkladném porodu, kde by odklad zdravotní péče mohl vést k ohrožení života nebo k závažnému zhoršení zdravotního stavu.

Zdroj: http://www.zpmvcr­.cz/cz/pojisten­ci-a-verejnost/info-pro-pojistence/info-o-zdravi/nutna-a-neodkladna-pece.html

anci

No vyléčit by ho měli, ale bude dlužit .

Michal Kole

Já myslím, že to léčení ani nemá cenu, když se vrátí zpět na ulici, protože tu žloutenku chytne znovu.

Pokud vím, tak po propuštění z nemocnice musí se dodržovat nějaký klidový režim.

kosaaaak

led: proč píšeš že rýpu když do nikoho nerýpu?