Heretix

Co se stane, kdyz planeta zeme „zabrzdi“ ?

Pokud uvazujeme ve vztazne soustave Zeme > Vesmir, tak se nase planeta a vse a ni pohybuje silene velikou rychlosti. Co vsak, kdyz neco primneje Zemi zpomalit, ne-li zastavit? Bude gravitacni sila dostatecne velika, aby vse co neni pevne spojeno se zemi nebylo katapultovano? Anebo nasi planetu rovnou roztrhaji slapove sily?

Nejlepší odpověď
arygnoc

konec.

setrvačnost (masy) Země je tak obrovská, že sa planeta neudrží pohromadě.

Něco podobného by se stalo, i kdyby se zastavila jenom rotace planety.

fcoop

Proč by to dělala? To jako z trucu?