Lgee

Pokud by ve vesmíru byla gravitace, co by se dělo?

Nerozumím tomu ale to by ty planety někam spadly sry za tak debilni otázku ale nechápu to je mi teprv 14

Nejlepší odpověď
Seznam.cz

Gravitace, hmotná přitažlivost je základním předpokladem shlukování hmoty. Od atomů, molekul, až po sloučení planety s okolo letícím astronautem. Tam, kde je hmota, tam je přítomná gravitace. Bez ní by nemohly vzniknout vesmírná tělesa, planety, jejich měsíce, hvězdy. Největší gravitací disponují tzv. černé díry. Vznikají zhroucením obřího slunce, hvězdy, která je mnohonásobně větší, než naše Slunce. Svou gravitací přitahují plyny, jiná vesmírná tělesa, ovlivňují dráhy vzdálených těles, vcucnou do sebe další hvězdy, dokonce i světlo. Výzkum gravitace je aktuálním předmětem na astrofyzické půdě. I na Zemi, zde, můžeme v malém měřítku rozpoznat sílu gravitace. Například pokusem, když se v míse s vodou přitahují plovoucí sirky, nebo bubliny. Jinak k těm planetám, ony by nikam nespadly. Protože ve Vesmíru se nerozlišuje, kde je nahoře, kde je dole. Vesmír, řecké slovo Kosmos, je původem od slova harmonie, dokonalost. Sem tam se silou gravitace srazí planety, hvězdy, nebo celé galaxie. K naší Sluneční galaxii se ohromnou rychlostí řítí galaxie Andromedy. Asi za 4 mld. roků se spojíme s mimozemšťany a věřím, že těch srážek bude co nejméně, protože ve Vesmíru je místa habaděj, a že na nočním nebi uvidíte víc svítících hvězdiček.

Další odpovědi
Drap

Možná se ti to bude zdát divné, ale gravitace ve vesmíru existuje. Někde větší, jinde menší.

M_Petr_M

Ve vesmíru je gravitace. Jak si myslíš že planety krouží kolem Slunce. Slunce je přitahuje gravitací kterou vydává

Kepler

Nechtěla se náhodou zeptat "Pokud by ve vesmíru NEbyla gravitace? Gravitace existuje v celém Vesmíru. Kdyby nebyla, planety by ze svých oběžných drah ufrnkly do pryč a galaxie by se rozpadly. A co horšího: rozprskly by se i Slunce a ostatní hvězdy, protože je to to jediné, co je drží pohromadě.

mosoj

Nejdřív si na netu najdi definici gravitace !!!! než ti budou planety někam padat. Ono se to týká všeho hmotného ve vesmíru, tedy i hvězd atd.

Kepler

Seznam: dobré, až na pár drobných nesmyslů. Třeba pokus s plovoucími sirkami: to nemá s gravitací nic společného (jde o povrchové napětí). Názvy citovaných Galaxií nejsou korektní. A poslední věta – radši nekomentuju.

anonym

Kulpix: Já ano a to mi 14 není. Posílám často maximum otázek, protože potřebuji hodně palců. Nyní mám 459 a do bronzové hodnosti mi chybí více jak dvojnásobek. :/ Pak budu moct posílat 50 otázek, ale o palce už mi nepůjde a budu happy. :))