Putin

Co se myslí anglickou větou „Fire in the house“?

Překlad znám, anglicky umím, ale proč to používají i mimo „domov“?

Nejlepší odpověď
mike beneš

Oheň v objektu, nemusi to zbamenat jen dům.

Další odpovědi
klumprt

Kromě „Oheň v domě“ by to mohlo být ještě „Palte (Střílejte) do domu.“ Ale to by tam byl asi vykřičník 🙂

quentos

nejspíš proto, že house nemusí být jen domov (pro ten užívají raději slovo „home“), ale i jakýkoli jiný dům.

anonym

Protože se asi o ten svůj domov bojí.

anonym

hořící kostel
Doplňuji:
https://www.go­ogle.cz/search?q=ho­řící+kostel&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=cqiR­VIfWIY27aeqEg

alcyon

ja bych rekl, ze si to spletl,
nemyslel si nahodou „fire in the hole!“ nebo „house on fire“ ? (pokud se tu tedy bavime o beznych frazich). Fire in the house je obycejna veta, neznam hlubsi vyznam jako treba i house on fire ci fire in the hole.