ivzez

Co s těmi »klony«? Jak na ně?

Před chvilkou jsem odpovídala na otázku ohledně uchovávání starých dokumentů
a přistihla se, že jsem si napřed rozklikla tazatele
a podívala se na jeho profil, abych náhodou neodpovídala »klonovi«…

Vím, jak klony odlišit. Pokud mne však zaujme obsah otázky,
mohu snížit pozornost a zaměřit se jen na obsah.

Máte nějaké tipy nebo „vychytávky“, jak toto ošetřit?

_________

Zdá se, že je situace s klony vyřešena.
Jen škoda, že v podobných případech admin nezasáhne rychleji.

Děkuji za všechny odpovědi i za diskuzi.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… že bychom si všichni založili druhej profil pod názvem „admin“, či „odpovědi“ ??? … třeba by to adminovi docvaklo …

… "Povinnosti respektování autorských práv se týkají textu i obrázků. Vkládáte-li texty nebo obrázky třetích stran, je zapotřebí k nim uvést zdroj, odkud jste čerpali. Vkládat lze pouze obsah třetích stran pod licencí k volnému šíření. Pokud jste autorem textu či obrázku, tak zdroj uvádět nemusíte. Texty i obrázky kontrolujeme. Zjistíme-li, že porušují autorská práva, odstraníme je. Zjistíte-li vy, že některé texty či obrázky tato práva porušují, budeme se jimi, po vašem nahlášení, zabývat. Dojde-li však k opakovanému nahlašování otázek/odpovědí bez důkazů o porušování práv, budeme to považovat za nevhodné chování porušující kodex uživatele odpovedi.cz, spamování a tím se vystavujete riziku smazání profilu. Přihlásí-li se k autorským právům vašeho příspěvku třetí strana, bude použití obsahu v rozporu s autorskými právy také považováno za hrubé porušení pravidel kodexu uživatele odpovedi.cz a dojde ke smazání profilu.

Tým odpovedi.cz" … všichni víme, kde je to napsaný a kým, moje otázka zní: … nejni to jen pohádka ??? … kdyby to totiž byla pravda, nemusela by sem ivzez vkládat tuto otázku …

… a jen malej dodatek, je to amatér >>> použitím vhodných písmen lze napsat naprosto stejný nick a na první pohled by byl stejný, přesto jiný (led si bude určitě pamatovat, jednou už se to tu objevilo) … když chci něco dělat, tak pořádně, proto já, kterej jak jsem psal již několikrát, mám určitý názor na autorský práva, nejsem na jejich straně, je to diletant …

Další odpovědi
Malvína

Já si to hlídám podle odznáčků. Fake účty tam ještě nemají tu medaili.
Každopádně mám dojem, že se jedná o jednu osobu. Včera mi asi pět takových fake účtů označilo otázku za zajímavou. Všechny v celkem rychlé návaznosti za sebou.
Včera jsem dala palec také jednomu klonovi. Byť odpověď či otázka může být zajímavá, nechci je podporovat. Avšak si nejsem jistá, zda já, ve fázi Pokročilý, mohu tyto klony nahlašovat.

annas

Jako první „falešníka“ jsem si všimla otázky od qventose. Ptal se na pravidla sportu.

Otázku jsem si pamatovala, divila jsem se, proč ji vkládá znova, ale překvapily mně chybějící čárky. Podívala jsem se pozorně na profil, rozklikla a hned napsala adminovi.

Od té doby jsem si dávala pozor, navíc je zřejmě moje nevýhoda či výhoda, že si hodně otázek pamatuji. Dotyčný pod dalšími profily vkládal otázky, které praví uživatelé vložili.

Myslím si, že tušil, že někdo otázku nahlásí, takže hned vložil – kdo a proč smazal. Měl radost, že někdo reagoval. bylo to i v minulosti, čím víc skrývání otázek, tím se zvyšovala jeho aktiviata,

Bohužel, za vulgární formulace v otázce byl oceněný. Myslím, že udělit body v tomto případě není fér ani u běžného uživatele. Ale co zde může ještě překvapit? Přece viníkem je někdo jiný.

Takže než admin zasáhne, být pozorný a nahlašovat. Psala jsem 2 uživatelům, když jsem jejich profily objevila. Protože upravuji otázky, pokud jsem na PC, tak je vidím brzy.

Ale trvá už dlouho, stále přibývají noví. Jde o třetí vlnu falešných profilů.
.....

Drap

Myslím, že to by měl ošetřit adin. Netuším jak s ostatními, ale se mnou nekomunikuje.

Kepler

Nahlašovat, nahlašovat, nahlašovat. Ale každý za svého plagiátora, takto můžete uvést i důvod nahlášení. Nic víc dělat nemůžeme, uvidíme jak se k tomu postaví admin. Je třeba si hlídat všechny otázky i odpovědi.

aliendrone

Stále se neprobírám ze šoku, ale dal jsem Keplerovi za jeho odpověď palec!! Doprčic – vždyť já SCHVALUJI bonzování… O tempora, o mores! :D :D :D

Mc Merkurion

… bonzovat se nemá, ale hlásit se to musí …

Malvína

Drape, taktéž jsem adminovi psala. Dnes je to kolem 20-ti dní. A nic. Doteď žádná odezva.

Kepler

Malvíno, nahlašovat můžeš, akorát nedojde k okamžitému skrytí příspěvků jako u stříbrných a zlatých.

Malvína

Díky za objasnění 🙂