Avatar uživatele
brokol

Co s potkanem s rakovinou?

Měla jsem potkana, který zemřel, protože ho pokousal pes. Dostala jsem ho nevyžádaně k narozeninám, ale za tu dobu jsem si zvykla a teď, když vím, co obnáší se o něj starat, uvažuji nad koupí nového. Pročetla jsem všechna možná fóra a články o chovu potkanů a mezi věcmi, které zvážit, jsem našla i to, že jsou ve stáří velmi náchylní k rakovině. Léky a vyšetření jsou drahá, čemuž rozumím, přesto – nemáte nějaké rady, jak nejefektivněji naložit s potkanem postiženým nádorem či rakovinou? Mluvím o tom, že pakliže by měl potkan své poslední týdny strávit v bolestech, bylo by mi to velice proti srsti. Je nějaká možnost uspání? Nebo alespoň prevence proti nádorům a rakovině?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3634 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dojdeš s ním na veterinu a oni ho uspí, budeš u toho, pokud budeš chtít. Rozhodně bych ho nezabíjela sama, tak necitlivá nejsem, jedná se o živého tvora a ještě k tomu nemocného, pokud teda nemíníš změnit jeho životní scenář.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Uspání je možné. Provede každý zvěrolékař. Další možností je najít v okolí nějakého chovatele hadů a potkána seznámit s jeho miláčkem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

…„Je nějaká možnost uspání?“…
Je, jistě…
Ale – není pro toho na tobě závislého tvora příjemnější, že jej zabiješ sama??
Že se nebude muset ´spolehnout´ na cizího člověka?
___
Drsné???
___
Přikláním se k tomu, aby každý tvor dožil v náručí milované bytosti. V případě toho potkana jsi to ty.
Kdyžtak si přečti Malého prince…
…co si vychováš, za to jsi zodpovědná…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To, co tady řešíš, tomu se říká, že sundaváš kalhoty, když brod je ještě daleko!
Řešíš likvidaci potkana, který je smrtelně nemocný rakovinou a přitom potkana ještě ani nemáš!!!
Je ale fajn, že se informuješ důkladně předem o chovu a případných nemocích těchto zvířat. Nádorová onemocnění jsou výrazně geneticky ovlivněna. Takže si
při výběru nového potkana vyber chovatele, u kterého je výskyt rakoviny minimální nebo žádný, vyber si mládě od zdravých rodičů a když se budeš o potkana z takového chovu řádně starat (i co se týká zdravé výživy), dá se předpokládat, že se takovému potkanovi tato nemoc pravděpodobně vyh­ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek