brokol

Co s potkanem s rakovinou?

Měla jsem potkana, který zemřel, protože ho pokousal pes. Dostala jsem ho nevyžádaně k narozeninám, ale za tu dobu jsem si zvykla a teď, když vím, co obnáší se o něj starat, uvažuji nad koupí nového. Pročetla jsem všechna možná fóra a články o chovu potkanů a mezi věcmi, které zvážit, jsem našla i to, že jsou ve stáří velmi náchylní k rakovině. Léky a vyšetření jsou drahá, čemuž rozumím, přesto – nemáte nějaké rady, jak nejefektivněji naložit s potkanem postiženým nádorem či rakovinou? Mluvím o tom, že pakliže by měl potkan své poslední týdny strávit v bolestech, bylo by mi to velice proti srsti. Je nějaká možnost uspání? Nebo alespoň prevence proti nádorům a rakovině?

Nejlepší odpověď
anonym

Dojdeš s ním na veterinu a oni ho uspí, budeš u toho, pokud budeš chtít. Rozhodně bych ho nezabíjela sama, tak necitlivá nejsem, jedná se o živého tvora a ještě k tomu nemocného, pokud teda nemíníš změnit jeho životní scenář.

Další odpovědi
Drap

Uspání je možné. Provede každý zvěrolékař. Další možností je najít v okolí nějakého chovatele hadů a potkána seznámit s jeho miláčkem.

anonym

…„Je nějaká možnost uspání?“…
Je, jistě…
Ale – není pro toho na tobě závislého tvora příjemnější, že jej zabiješ sama??
Že se nebude muset ´spolehnout´ na cizího člověka?
___
Drsné???
___
Přikláním se k tomu, aby každý tvor dožil v náručí milované bytosti. V případě toho potkana jsi to ty.
Kdyžtak si přečti Malého prince…
…co si vychováš, za to jsi zodpovědná…

anonym

To, co tady řešíš, tomu se říká, že sundaváš kalhoty, když brod je ještě daleko!
Řešíš likvidaci potkana, který je smrtelně nemocný rakovinou a přitom potkana ještě ani nemáš!!!
Je ale fajn, že se informuješ důkladně předem o chovu a případných nemocích těchto zvířat. Nádorová onemocnění jsou výrazně geneticky ovlivněna. Takže si
při výběru nového potkana vyber chovatele, u kterého je výskyt rakoviny minimální nebo žádný, vyber si mládě od zdravých rodičů a když se budeš o potkana z takového chovu řádně starat (i co se týká zdravé výživy), dá se předpokládat, že se takovému potkanovi tato nemoc pravděpodobně vyh­ne.