Avatar uživatele
rybíz

Proč domácím potkánkům teče krev z očí?

Chovám potkánky již přes 4 roky. První dva zemřeli na rakovinu( měli nejradši brambory, salám a chleba)a žili přes 2 a čtvrt roku. Další dva nedostávali salám (uzenina).Žrali brambory, pečivo, syrové těstoviny, mlsouny, ovoce a apod.Začala jim téct krev z očí, oslepli a přestali žrát a zemřeli. Dožili se pouze 1 a půl roku.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, kapka, PostApMan před 4669 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
helcaify

Potkany chovám přes pět let a také se mi to stalo.Šla jsem k veterináři a dostala speciální kapky do očí.Zastavte se tedy u svého veterináře.Ten vám řekne víc.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
PostApMan

Čtvrtým rokem jsme chovatelem potkanů, byl jsem dokonce na návštěvě na potkaní farmě(?), kde jsem sbíral informace o chovu potkanů. Ale o krvi z očí jsem se nikde nedočetl ani nedoslechl. Rakovina se vyskytuje u potkanů asi tak stejně často jako u lidí, podobné je to i s infarktem.
Pokud by se Vám něco podobného stalo znovu, vyhledal bych na internetu nejbližšího veterináře specializovaného na malá zvířata, aby odhadl původ této „nemoci“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Jidlem to neni.Jde o zanet nebo se muze jednat o rakovinu-to uz je na veterinari co zjisti.Od te doby co jsem jim koupil 4 patrovou klec kde to nejspodnejsi patro maji oddelene,cili s vykaly se nedostanou vubec do styku-a jsou mnohem zdravejsi.Zadne zanety atd.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata