nyjono

Co rozpustí v toaletní míse toaletní papír?

Dítko nám odomotalo a následně spláchlo několik metrů toal.papiru. Nic pevného tam není, to víme.
Odpad je teď částečně ucpaný a voda odtéká jen hodně pomalu.
Je potřeba péro nebo je něco, čím to rozpustit?
Třeba hydroxid opakovaně?
Dík.
Hydroxid ani čistič Fredy nezabral
Čím odpad uvolnit?

Nejlepší odpověď
orwell

Tak přesně tohle jsem před mnoha lety řešil taky :) Skončilo to demontáží mísy a mechanickým vyčištěním, ovšem tehdejší toaleťák byl „houževnatější“ než dnešní. Můžeš zkusit i zvon, ale je nebezpečí, že to jen posuneš o kousek dál.
Dětičky jsou boží požehnání, ale někdy by je člověk zabil. To bychom ale zase neměli vnoučata, která jsou odměnou za to, že jsme naše děti v takových případech nezabili.

Další odpovědi
Kepler

Toaletní papír by se měl rozmočit a časem uvolnit odpad sám. Hydroxid, pokud se dostane na místo určení, to může jedině urychlit. To vše platí, pokud tam není ještě nějaké jiné cizí těleso. Už jsem to zažil, pomohl jen instalatér. Byl tam ještě držák na záchodová vonítka a prázdná tuba od zubní pasty.

aliendrone

Pokud jde jen o „několik metrů papíru“, tak by to už mělo povolit samo. (je to tam přinejmenším 3/4 hodiny) ;) :)
Spláchnutí (vytvoření tlaku na překážku zvýšením hladiny) by mělo postačovat samo o sobě. Teplá/horká voda urychlí, louh taktéž, kombinace obojího (zalít horkou vodou, poté OPATRNĚ nasypat louh a zalít ZNOVU horkou vodou, nechat cca 30min. působit) ještě více (hlavně se při tom nenadýchej výparů louhu).

Jestli to nepomáhá, tak to asi nebude „jen papír“, asi tam bude něco dašlího. otázka je – je to rozpustné/dělitelné nebo ne? Plastové autíčko nebo tak něco jen tak nerozpustíš, víš? V takovém případě nezbývá než prošťouchnutí instalatérským perem (pokud to je „rozdělitelné“) nebo ruční vybrání, pokud to je nedělitelné/ne­rozpustné. Výhoda druhé možnosti je, že by to nemělo být „daleko“, tady rukou (silnějším drátem) dosažitelné, nevýhoda… však víš, hrabat se v hajzlu… No, na vojně jsi asi byl, takže to dost možná nebude poprvé. Krásné zážitky přeje aliendrone! ;) :D :D

jáára

Zatížit vodou. Ono se to pak utrhne. Louh vykrystalizuje. A to nechceš.

Alesh

Zvon jste zkoušeli? Tím bych začal. Pokud zvon nemáte, lze zkusit naplnil pomocí splachování a případně kbelíku, ten záchod až po okraj. Tuto vysokou hladinu chvíli udržovat, tj. jak to pomalinku odtéká, tak doplňovat. a on ten sloupec vody to většinou urve. Péro by mohlo zafungovat, ale potřebuješ nějaké relativně silné, takové ty za pár korun ze supermarketu se většinou ohnou a prorazíš leda tak velký kulový. Navíc práce z pérem není úplně čistá záležitost. Čili určitě primárně bych zkusil zvon.

NoFear

Uvízlé v míse nebo v potrubí?
Spoustou vařící vody. Taky se nám to stalo. Jak to bylo ucpané tak voda v míse byla až po okraj, tak jsem menší nádobou odlil až skoro po dno. Tak jsem si řekl, že když spláchnu, tak se to silou té valící vody uvolní. Ale nestalo se to a voda byla opět až po okraj. Tak jsme znovu odlil skoro až po dno, ohřál něco přes litr vody, nalil do mísy a nechal pár minut stát. Pak jsem znovu spláchl a už se to uvolnilo jako nic.
Popřípadě v gumových rukavicích uvolnit, pročistit, pokud je to v míse, použít zvon anebo rozebrat a vyčistit.
Nějaká chemikálie by možná pomohla, ale s tím neporadím. Ale věřím, že horká voda by měla stačit. Toaletní papír je mělký, vyrobený tak, aby se rozpadl a horká voda to urychlí.

marci1

Tady píší, že:„ústřižek klasického toaletního papíru se obvykle v destilované vodě za pár minut rozemele na drť jemných vláken“. 🙂
Zdroj: https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/test-a-spotrebitel/test-vlhceny-toaletni-papir-ucpana-kanalizace-zdrazeni-vody.A180205_101­110_test_jan

paul1

S tou horkou vodou opatrně. Mísa WC je studená a rychlá změna teploty by mohla způsobit prasknutí. Spíše bych se spoléhal na rozpuštění a zvon.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

alien: a co tvoje pověstná – cituji „molekulární kyselina“ (málem jsem se posral smíchy, když jsem ten pojem ve filmu uslyšel). Pravda, riskoval bys, že zlikviduješ celé WC a ještě se propálíš až do sklepa. V tom filmu se v pohodě propálili přes několik palub…

aliendrone

Kepler>>> Moderní alienbiotechnologie podléhají přísnému utajení. Ne kvůli lidem, ale kvůli tobě – hned bys chtěl vylepšít receturu svého MEGACLOUMÁKU!

Jen si nemysli, že si nepamatuji na veřejnou ochutnávku tvého „modelu vz.84“ v Bhópálu. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bh%C3%B3p%C3%A1lsk%C3­%A1_katastrofa A i když uznávám, žes to zakamufloval moc dobře (prý havárie chemičky, PCHE!), tak na tom, že aliendrone VÍ, jak to bylo ve skutečnosti to nic nezmění. No pochop, zničení lidstva mám v popisu práce já a NIKDO se mi do toho cpát NEBUDE. ;) :D :D