Avatar uživatele
Registrovaný

Co říkáte tomu sebrat policajtům logo POMÁHAT A CHRÁNIT bez náhrady?

Dne 19. května 2010 zaslalo občanské sdružení POMÁHAT A CHRÁNIT Městského soudu v Praze žalobu na Českou republiku – Ministerstvo vnitra ČR (Policii ČR) pro neoprávněné užívání názvu právnické osoby POMÁHAT A CHRÁNIT, jako reklamního prostředku náborových a jiných kampaní Policie ČR.
Návrh rozsudku zní:
Žalované (Česká republika, Ministerstvo vnitra ČR) se zakazuje užívat na svých vozidlech, na označení služeben, v propagačních materiálech nebo jiným způsobem slovní spojení "Pomáhat a chránit".
Doplňuji:
Znění žaloby...

Žaloba
na ochranu názvu právnické osoby,
zdržení se jeho užívání,
odstranění závadného stavu,
podaná podle ustanovení § 19b odst. 2 občanského zákoníku (dále jen „ObčZ"), § 80 písm. b) občanského soudního řádu (dále jen „OSŘ")

I.
Občanské sdružení POMÁHAT A CHRÁNIT, se sídlem na adrese 9. května 232/12, 268 01 Hořovice, bylo registrováno u Ministerstva vnitra dne 9. června 2008 pod číslem jednacím: VS/1-1/71 915/08-R, IČO: 227 33 124.

Návrh na registraci občanského sdružení POMÁHAT A CHRÁNIT byl zakládajícími členy podepsán dne 1. května 2008.

II.
Každá právnická osoba je oprávněna domáhat se v souladu s ustanovením § 19b odst. 2 občanského zákoníku ochrany proti neoprávněnému užití svého názvu.

Dne 17. prosince 2008 Ministerstvo vnitra stanovilo (podle § 22 odst. 4 a § 108 odst. 4 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky) vyhlášku 460 O způsobu vnějšího označení, služebních stejnokrojích a zvláštním barevném provedení a označení služebních vozidel, plavidel a letadel Policie České republiky a o prokazování příslušnosti k Policii České republiky.

Touto stanovenou vyhláškou (podepsanou p.Ivanem Langerem, ministrem vnitra) Ministerstvo vnitra České republiky svévolně používá název právnické osoby POMÁHAT A CHRÁNIT jako vlastní reklamní prostředek náborových a jiných kampaní Policie ČR.

Ministerstvo vnitra používá název právnické osoby POMÁHAT A CHRÁNIT, i přes upozornění občanského sdružení, opakovaně a úmyslně, v rozporu s dobrými mravy a zákony ČR.

Ministerstvo vnitra jako registrátor občanských sdružení si této skutečnosti muselo a musí být vědomo.

III.
Podle ustanovení § 19b odst. 2 ObčZ má právnická osoba právo se zejména domáhat, aby bylo upuštěno od neoprávněného užívání názvu právnické osoby, aby byly odstraněny následky těchto zásahů.
Otázku, zda soustavné užívání názvu právnické osoby neoprávněnou osobou - žalovanou, který žalobce po právu užívá (viz registrace u Ministerstva vnitra dne 9.6.2008 pod č.j.: VS/1-1/71 915/08-R), představuje zásah do jeho práv, je podle názoru žalobce, i s ohledem na ustanovení § 19b odst. 2 ObčZ a na čl. 95 odst. 1 Ústavy České republiky (Soudce je při rozhodování vázán zákonem a mezinárodní smlouvou, která je součástí právního řádu; je oprávněn posoudit soulad jiného právního předpisu se zákonem nebo s takovou mezinárodní smlouvou.), bezesporu třeba zodpovědět kladně.

IV.
Žalovaná má sídlo v obvodu Městského soudu v Praze, a ve věci jde o ochranu názvu právnické osoby, takže podle ustanovení § 9 odst. 3 písm. m), § 85 odst. 4 a § 85a OSŘ je dána věcná i místní příslušnost.

V.
Ze shora uvedených důvodů žalobce navrhuje, aby soud po projednání jeho žaloby vydal tento
rozsudek:

I.
Žalované se zakazuje užívat na svých vozidlech, na označení služeben, v propagačních materiálech nebo jiným způsobem slovní spojení "Pomáhat a chránit".
II.
Žalovaná je povina uhradit žalobci do tří dnů od právní moci roz¬sudku náklady řízení.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Já bych jim ho sebral a dal hasičům.Hasiči si ho právem zaslouží.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Viděl jsem na jednom autě nápis "Otravovat a buzerovat". Bůhvíproč.


Avatar uživatele
Zlatý

Jako občan této republiky, který celý život pracoval, odváděl daně a nebyl trestán, očekávám, že mimo jiné, se stát postará o moji bezpečnost a ochranu. A je mi úplně jedno co mají policajti na autech.
Jak zde již padlo,jim osobně je to možná ještě víc jedno a určitě to není z jejich hlavy. Dohadovat se o takovouto prkotinu
vůbec nemá cenu. Pravdou ale zůstává že se bezpečně necítím.
Navíc vím zcela určitě, že právě lidé kteří
nadávají na policii, když se jim stane nějaké bezpráví zcela razantně vyžadují ochranu a někdy je to pro úplnou blbost a při řešení této blbosti se nedostane na vážnější věci.


Avatar uživatele
Zlatý

Chtělo by to zdroj, kde je to popsáno obšírněji, ale jinak dobrý.
Alespoň si stát nebude myslet, že si může dovolit všechno.


Avatar uživatele
Stříbrný

Mame také slušné policajty.Všechny do jednoho pytle házet nemůžeme.


Avatar uživatele
Zlatý

no vida. Mně to s policajty nešlo nikdy dohromady, ale že už to používal někdo před nimi jsem nevěděl. Já bych jim ho sebral. Nejen že ho nenaplňují, ale ještě navíc ho koukám kradou...


Avatar uživatele
Bronzový

Ono mít na autech "pomáhat a chránit" nebyl nápad řadových policistů,ale pana Langera a mnoho dalších kravin.A co jich je,to se veřejnost ani nedozví.Volala jsem novinku manželovi a nevědí nic o tom,že jim sundají nápisy,takže jestli to nebude "kachnička".Sloužící policajti budou jedině rádi,protože díky nápisům jsou terčem legrace a většinou dost hloupé.Nebudu hájit policii,vím,že moc lidí o nich nemá dobré mínění,ale nesuďte policii jako celek.Všichni nejsou zlí,neberou úplatky a nebuzerují....


Avatar uživatele
Pokročilý

Česká republika a naše policie tento slogan okopírovala od té americké - viz. http://champinside.files.wordp ress.com/…
Co jsem kdysi zaslechl, tak v zákoně bylo ustanoveno, že policejní auta mohou mít max. to a to, ale žádný jiný nápis mít nemohou. Jak vidno, nejen v Rusku je všechno možné.
Takže souhlasím - sebrat jim ta loga!

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.