Rokio

Co říkáte na vynález tablet proti opilosti? Myslíte si, že by to byl užitečný vynález?

Jednalo by se o tablety, které by člověka po pozření zbavily opilosti. Daný člověk by tedy si mohl v hospodě dát třeba deset piv a pak si vzít tabletu a mohl dojet autem až domů, přičemž by vůbec nebyl opilý a nestalo by se na silnici žádné neštěstí.

Mohlo by se těchto tablet nějak zneužít? Co myslíte? Podle mě se jedná o bezva nápad.

Nejlepší odpověď
agentpv

Ale chlastání bez pořádné kocoviny, bolehlavu, zvracení a močení do záhonků … či absolvování části cesty domů po čtyřech, popřípadě s malých schrupnutím ve škarpě by pak nemělo smysl. Nebylo by čemu se smát, na co vzpomínat…

Další odpovědi
Kepler

Nic takového zatím nebylo vynalezeno, holt alkohol se musí hezky zmetabolizovat. Moc velký smysl v tom nevidím, vódka tabljetnaja by byla užitečnější. 1. Když se chci ožrat, tak nepočítám s autem. 2. Proč bych se ožíral, když bych hned potom vystřízlivěl, aniž bych vyzdobil áleje?
Jediný význam by to mělo, kdybych musel rychle vystřízlivět z nějakého vážného důvodu.

annas

Nepovažuji za vhodné řešení. Každý řidič by měl mít zodpovědnost nejen sám za své auto a cestující v něm, ale i i za ostatní,. s nimiž se střetává na silnici. Třeba řidič autobusu, nebo kamionu, kteří se považují za pány silnice.

Ale pchybuji, že by jedna tableta snížila rychle obsah alkoholu u většího mnžostí piv či jiného alkoholu., pokud jej bere pravidelně, aby dotyčný nasedl do auta a hned odjel.

Na pivo se nejezdí autem, ale chodí se pěšky, případně dojede na kole.

Použitím tablet by se snížila zodpovědnost, považuji pití těch, kteří chtějí pokračovat autem za nedisciplinovanost, bezohlednost.

Brala bych použití tablet výjimečně u těch jedinců, pokud jsou třeba v ohrožení života.

Ale slyšela jsem v ČRo, že kapsle uživatelům rozhodně nezaručí, že nevznikne kocovina, ba naopak vystsřízlivění může být mnohem horší, protože se alkohol vstřebává rychlejí.

Všechno není černobílé. I pít by měl každý umět a pokud to přežene, nést následky.

dubraro

Nápad to není nový, bohužel se jej nikomu nepodařilo uvést do praxe. I když některé drogy mohou do jisté míry potlačit příznaky opilosti, alkohol to z těla neodstraní.

ivzez

Ne, nepovažuji to za užitečný vynález.
Rozumnější by bylo, kdyby se lidé naučili
alkohol nezneužívat, „pít s mírou“.

iceT

Neštěstí na silnici se může stát a stává se i bez opilosti.

Pokud by si člověk mohl dát tu tabletu proti opilosti, byla by to pak škoda času stráveného v hospodě a těch peněz za útratu…

Miki254

to asi nebude možné vymyslieť ..

Spartaboy

Myslím že tablety nepomáhají. Tablety na deprese fungují stejně dobře jako tablety na výhru ve sportce. Když na všech TV stanicích rozjedu kampaň o účinnosti tablet na výhru ve sportce a budu to učit i děti na základní škole tak do roka tomu budou věřit všichni kromě těch kteří to vyzkoušeli. A ty označím za konspirační teoretiky a bude to. Pozveme je do pořadu Máte slovo kde jim budeme neustále skákat do řeči a bude to.

agentpv

annas: Dneska se nesmí pít ani před jízdou na kole. Dokonce se u nás na jižní Moravě dává cyklistům preventivně dýchnout!

annas

Máte pravdu, řeší se určitá toelrance. ance. Nenapsala jsem, že na kole může jet zpátky.

Ake kldyž se dotyčný napije, může kolo vést přo cestě domů, opírat se o ně.