Kepler

Kdyby to všechno, co píše citovaný web byla pravda, tak by to jistě bylo na pováženou. O seróznosti tohoto plátku ale mám vážné pochybnosti. Nepřečetl jsem ani 1/4 (je moc dlouhý) a už jsem narazil na kraviny. Takže doufejme, že to není tak katastrofické.

Další odpovědi
Lamalam

Nečetla jsem, ale podobné paweby o českém lithiu v poslední době píšou různé poplašné zprávy o sto šest. Kdyby se totiž vytěžilo všechno naše lithium, došlo by k výraznému zrychlení nástupu elektromobilů. Co by to udělalo s cenou ropy je jasné. Komu by to nejvíce uškodilo, je také jasné. Odtud vítr vane.

marci1

Proruské weby v češtině nečtu. 🙂
http://echo24­.cz/a/i9gac/do­konale-utajeny-server-kdo-vydava-proruske-zpravy-v-cestine

Drap

Co tě na tom překvapuje. Takto to přece u nás chodí ve spoustě případů.Jen tam ještě zapomněli napsat, že jak to skončí, tak se tam objeví ekologický problém. Firma už bude prodána, nebo zlikvidována a ekologická zátěž se bude odstraňovat z našich daní.

Mc Merkurion

… skutečnost je věc , co je skutečná, ne to co píšou nějaký paweby … snad jsem ti odpověděl, jak mě tato „informace“ trápí …

Annabellee

Vítr vždy vane směrem od vyšších zájmů, bez ohledu na to, zda se jedná o „paweb“, nakolik jsou informace na něm pravdivé a co si o tom kdo myslí. Bohužel nelze čekat, že to bude vítr příznivý pro stát, který je vlastněn, dávno sám žádné vlastnictví nemá a i kdyby měl, nemůže o něm rozhodovat.

Co na to říkám je pro „…hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře se znaky sadismu nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy k fyzické likvidaci kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv…“ v této diskusi netolerovatelné ;-DDD.

Emefej

Skutečnost je taková, že anonymní autor neozdrojovaného článku vůbec neví, jaký je rozdíl mezi bilančními a nebilančními zásobami nerostných surovin. Ty miliony tun, kterými tam žongluje jsou stále v nebilančních nebo dokonce pouze v prognózních zdrojích. Bilančních zásob je tam zatím okolo 130 kt. V článku je řada nepřesností – zásoby Li v ČR nejsou největší na světě i naprostých geologických nesmyslů – cín a wolfram by se vytěžily společně s lithiem??? Jak, když hlavním nositelem Li zrudnění jsou jitřní žíly, ale Sn a W jsou zejména v úpadních půlnočních žilách. Jak by to pan odborník asi chtěl těžit společně? Silně pochybuji o tom, že v životě na Cínovci byl.

Ale účel článku byl splněn, semínko odporu proti možné těžbě lithia bylo zaseto a o to mužikovi u ropného kohoutu přece jde.

dr.luha

Většina toho co pan VK před léty publikoval se vyplnilo. Zatím to předběžně vypadá tak, že stát dostane za tunu litia v ceně 240 tis. Kč pouze 10 tis. Kč. Zbytek si rozdělí firmy a zainteresované o­soby.