dust8

Co použít, aby to fungovalo na způsob strojního šmirglu?

Nejlepší odpověď
Drap

Co si představuješ pod názvem „strojní šmirgl“? Předpokládám že chceš něco čistit či brousit. Existují nástavce na vrtačky na kotoučové rychlobrusky se smirkovým povrchem. Spoustu věcí tím jde zvládnout a usnadní práci.

Další odpovědi
mosoj

Ruční šmirgl.

Edison

Taky by mě zajímalo, co je strojní šmirgl. Krom nástavců na vrtačky a nejrůznějších pásových a vibračních brusek jsou i smirkové kotouče do úhlových brusek. Pochopitelně vše s nejrůznější hrubostí, na nejrůznější materiály a pro nejrůznější účely – způsoby práce.

aliendrone

Předpokládám, že tím myslíš něco na způsob strojního broušení, ale bez toho stroje.
No, v zásadě má pravdu mosoj, ale jeho odpověď je nedostačující. Potřebuješ:

  1. ruční šmirgl (dle typu broušení) – cca 15Kč/kus v OBI apod.
  2. pravdoláskaře – ten by měl být levný (hyperinflace, všude jich jsou MRAKY!)
  3. učitele práce – bejkovec (pokud s ním umíš – žádná věda, ale chce to malý grif), v případě nouze postačí i pořádná rákoska, kus tlustého lana apod. ;)

Teprve využití všech tří současně je schopno podat nějaký výsledek (jakkoliv je to provizorium, stroj je přeci jen nesrovnatelně lepší). Proč?

Ruční šmirgl sám od sebe nic nedělá. Ti, kdo s ním umí dělat mají na práci už tak víc než dost, tudíž potřebuješ pravdoláskaře. Jenže pravdoláskař také nic neudělá, protože jednak neumí nic jiného než žvanit, druhak ani NEVÍ přesně, co obnáší termín práce. (což mu ovšem nebrání o ní žvanit) A PROTO potřebuješ učitele (bejkovec), který mu vštípí (rychle!) základní vědomosti o pracovní zodpovědnosti, tempu, efektivitě a vůbec věci kolem toho. ;) :D :D

Hufnágl

Pořiď si: https://www.do­brestroje.cz/fot­ky5238/Houfek/bas­set.jpg