Gus_Fring

Co nacionalisti milují na vlasti a v čem ji považují za lepší než ostatní?

Nacionalismus je i záležitostí inteligentních lidí. Co třeba takoví národní obrozenci milovali na své vlasti? Český jazyk? Český lid? Českou kulturu? Nebo co jiného?

Nejlepší odpověď
Disraeli

O inteligenci bych pochyboval. Směr a hnutí jako každé jiné, složené převážně z průměrných lidí (tedy i těch vybočujících – jako nadprůměrných a vysoce podprůměrných). Byl to převážně trend, který se nesl/šířil, jako plno jiných trendů a ideologií (třeba včetně anarchismu, nihilismu, fašismu, komunismu,… liberalismu, republikanismu a dalších).
Jazyk, lid, kultura,… to je všechno totéž, respektive, vše je to národ, vše je to kultura.

Dá se říct, že je to JAKÁSI diskriminace, která se snaží rozlišit/oddělit lidi podle NĚJAKÉ historie a vývoje. Přestože ten vývoj, ta hisotire a ovlivňování byla vždy ovlivnitelná se všemi ostatními. Vše je ovlivnitelné a vše podléhá vývoji, včetně kultury, států, ale dokonce i národů, jazyků atd.
Je to hlavně ideologie, která zdůrazňuje národ… nemusí ho vyloženě milovat ve všem nebo něčem, ale vede takovou politiku a kulturu (byť to nedává smysl, když to zkoumáme podrobněji), která upřednostňuje nároní stát, jeho důležitost/význam… samozřejmě se snaží obdivovat vše, historii, jazyk, literaturu, umění, lid (vše je ale de facto jedno a totéž).

Kažodpádně i anarchisté, teroristé, separatisté, extrémisté, radikálové, antisemité, komunisti, socialisté, fašisté, nacisti, protekcionisté, různí atentátníci, násilníci, fanatici, rasisti, diksriminující, xenofóbové a další, ti všichni alespoň v určité míře spadali/spadají pod nacionalismus. Nic inteligentního v tom není, naopak omezeného jako pomýlenost, agrese, nenávist, fanatismus, netolerentnost, despekt, násilí, strach, předsudky, nepřátelství.
Obzvlášť hloupí jsou separatisté a idea, že každý národ by měl mít vlastní stát… to by se každý dnes existující stát mohl dále dělit na další rasy, etnika, podle provincií/krajů, až po okresy, městy, vesnice, rodiny, pohlaví,… klidně každý člověk ať má vlastní stát a ať máme úplnou anarchii. Přece v nejednotě, dělitelnosti, nespolupráci, nepřátelství a nerespektu je síla… 😂
Hrdost na svůj národ, svůj původ, kulturu,.. je velice dobrá věc. Nacionalismus však není ZPRAVIDLA hrdost, ale pýcha a egoismus nesoucí s sebou nespočet negativ (k sobě/vlastnímu národu i k ostatním). Dbát na tradice, zvyky, mravy atd. je taky skvělá věc, ale v ničem si neodporují s většími státy, mnohonárodnostními.
Nacionalismus se pak taky dále dělí – z teoretického hlediska. Důležitější je ale že nelze třeba brát v potaz jen ideologii/teorie, ale praxi a reálné vyznavače v životě složené z obyčejných lidí. Ti pod nacionalismes skrývají v první řadě nepřátelství a nadřazenost spojenou s předsudky.
Může samozřejmě existovat nacionalista mající úctu k ostatním nárdům. Avšak spíše na bázi teoretické, je to rarita. A navíc principy, které hlásá nacionalismus (ve všech jeho směrech), jsou prostě takové, které rozdělují lid všeobecně, vytváří podmínky pro nevraživost, nejednotu a vychází z NĚJAKÉ rasy, která de facto neexistuje tak, jak si ji vykládá. Neexistuje žádná čistá rasa a stejně tak ani její „čistá“ historie. Naprsoto vše je dáno vývojem (nejen kultura/zvyky těch národů, ale taky i ty samotné národy/lidi, jejich vzhled, atd).

Další odpovědi
_Bůh_

No zadarmo ani kuře nehrabe. Zájmové skupiny je platily. Nedivil bych se kdyby Gates nebo Soroš.

paul1

Já reaguji spíš na podnapis, ne na nadpis. Národní obrozenci byli myslím spíše vlastenci (patrioti). A to nemá s nacionalismem skoro nic společného.

Ametyst

Kdo miluje vlast, cítí se v ni dobře, a jako doma. Jde o domov. Bez ohledu na kecy globalistů, jak je fajn nikam nepatřit a být šťastný, když nic nemám.

Lotr2008

Já naši krasnou vlast miluji a jsem na ni hrdý. Bohužel dnes už jsou lide hlavne ti mladí, orientovaní na USA a hrdost na matičku zemi upadá, to je bohužel smutna okolnost dnešní doby.

Ale naštěsti tu jsou lidé jako Dan Landa, kteri tu narodní hrdost dokazi probudit i v mladé generaci. Tady je odkaz na jeho nejnovejši písničku https://www.go­ogle.com/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=&ved=2a­hUKEwiejLDwj4f2A­hUJ2aQKHRQbDrAQ­wqsBegQIBBAB&ur­l=https%3A%2F%2Fwww­.youtube.com%2Fwat­ch%3Fv%3Dg_8nMu1f1Cc&us­g=AOvVaw1bwFgBUz­BiupHyRqL22Ctz

Disraeli

„Nacionalismus je i záležitostí inteligentních lidí.” Ve zcela stejném duchu můžu říct, že fašismus, komunismus, nacismus jsou i záležitostí inteligentních lidí… z toho důvodu, že v jejich řadách byli inteligentní lidé. Ať už teoretici/filo­zofové, umělci, státníci nebo nějací řadoví stoupenci – všude tam mohli být místama inteligentní lidé. Přestože jsou to zavženíhodné ideologie (minimálně nacismus, komunismus). Někteří hodně inteligentní, někteří i s dobrými úmysly, jiní burtální a násilní = přesto inteligentní/chyt­ří… to z nich nědělá dobré ideologie.
Není to tak, že je nějaká ideologie vyloženě hloupá nebo je složená vyloženě jen z hloupých lidí. Každá ideologie je složená hlavně z masy průměrných lidí. Ovlivnitelná propagací, propagandou, trendem, společností, politikou, učiteli/osobnostmi, … prostě ovlivnitělnos­tí/hnutím kolektivně se nesoucímu.

tomflix

Příspěvek smazán administrátorem.