venkovan

Co myslíte. Nemohli by admi odpovědí do profilu dát doporučení, aby děti minimálně do 15 let na sebe nedávaly kontakt?

Zejména aby jejich osobní kontakt nemohl být zneužit různými devianty.
Doplňuji:
Určitě souhlasím, že by měli vysvětlit rodiče, i ve škole při PC výuce apod. Souhlasím, že mohu svůj věk zatajit, stejně, že když někdo chce, tak si zjistí o nás vše, i kolik zubů mám na vlasech atd.
Ale vycházím s běžného myšlenkového postupu -vídím v přihlášení takovou a takovou kolonku a automaticky vyplňuji. Je to běžné lidské chování – sám mám takové choutky na sebe prásknout i kolik dělám „kliček na tkaničkách u bot“
Myšlenka je proto jednoduchá, jen doporučení. Aby v profilu bylo jednoduché upozornění – „uživatelé do 15 let (možná 18 let), zvažte jaké identifikační údaje o sobě veřejně poskytnete“. Či podobné znění, třeba to leckdo tady perfektně z formuluje.

Nejlepší odpověď
Deli

Tohle by podle mne měli vysvětlovat rodiče, protože ono nejde jen o profil tady, ale i facebook, seznam a jiné servery…
Doma jsme tohle už vysvětlovali a myslím, že to naše desetiletá pochopila.

Další odpovědi
barnajka

Myšlenka určitě dobrá, ale nejsem si jistá, jestli by její realizace měla očekávaný efekt. Zrovna Odpovědi na mě působí, že jsou jednou z těch nejmíň ‚závadných‘ komunit, ke kterým se děti a mládež můžou volně připojit. Jasně, nemůžu vědět, jestli se tu nějaký pedofil nevydává za inteligenta a po očku nevyhlíží potenciální oběť… Ale upřímně: já být pedofil, asi bych šla lovit jinam – tady je těch dětí přece jen minimum.
Daleko větší hrozbu vidím třeba v tom Facebooku – a dětí je na něm paradoxně spousta. Narazila jsem na profily i 10, 11 letých holčiček a nestačila jsem žasnout, kolik tam toho o sobě povídají a kolik fotek tam mají – to vše veřejně, přístupno KOMUKOLIV.
Některý ty děti jsou asi opravdu naivní a neuvědomují si možnou hrozbu… Ale mám takový blbý pocit, že v mnoha případech jsme to my, dospěláci, kdo je tu směšně naivní… Myslíme si, kdoví jak ty děti nejsou nevinný a zranitelný, jenže realita je krapet jiná. Když srovnám dnešní dvanáctiletý a dvanáctiletý za mé generace, ten rozdíl je neuvěřitelný. My pomalu nevěděli, co to sex je… a dnešní dvanáctiletí by ho v tomhle věku klidně i provozovali, kdyby mohli :)) Běžte se ze srandy podívat na teenagerovskou plkárnu na Bravíčku nebo podobným webu pro mládež – budete koukat. I já se u toho červenám studem – a to už jsem stará káča :))
Doba je prostě jiná, děti dospívají rychleji – a rodiče nemají šanci je uhlídat. Čím víc zákazů, tím větší chuť je porušovat. Já být rodič, nejspíš bych včas provedla přátelskou osvětu – a pak by mi nezbylo než spolíhat na to, že moje dítě je dostatečně inteligentní a že si z té osvěty pro sebe něco vezme. Tohle je podle mě jediná cesta: dítě musí samo pochopit, co je správný a jak se má chovat. Jen tehdy se tak opravdu chovat bude…

anonym

Což o to,nápad máš dobrý,i admini by se mohli zamyslet,ale v dnešní době,nevím,ne­vím,proto že se dá zjistit o nás vše.

beer

No, mail kontakt dejme tomu, ale hlavně mně vadí, že se může dávat coby přezdívka telefonní číslo. Zejména toto bych zakázal všem (i z jiných důvodů).

Michal Kole

Spíš jak přes internet ověřit skutečný věk. Do data narození můžou zalhat.

Pokud nemají kontakt zde, tak ho můžou mít na jiném profilu z jiného serveru.

Nejlepší by byla elektronická občanka + čtečka + biometrická kontrola aby občanka nebyla rodičů

Drap

Určitě by to nebylo špatné. V žádném případě by to nemohlo uškodit, spíše pomoci. Nejsem si však jist, zda by to mělo vůbec nějaký efekt pro mladé. Faktem je, že admini to mohou napsat, ale zodpovědnost leží někde jinde.