BurTon

Co můžu řídit, když mám řidičák sk. B1 a B. B mi je jasný, ale co je B1?

Na internetu jsem četl něco o tříkolovém a čtyřkolovém vozidlu do 550kg a rychlostí nad 45km/h, ale nevím, co si pod tímto mám představit za vozidlo.

Odpovědi
zjentek

že jsi vyškolený i na užitkové vozidlo do 3,5t
Doplňuji:
ne B1 je: Čtyřkolová motorová vozidla nespadající do skupiny AM, jejichž výkon nepřevyšuje 15 kW a hmotnost v nenaloženém stavu nepřevyšuje 400 kg nebo 550 kg u vozidel určených k přepravě zboží. Řidičské oprávnění pro skupinu B1 platí i pro tříkolová vozidla ze skupiny A1.

honza19hk

tříkolová a čtyřkolová vozidla s max. konstrukční rychlostí nad 45 km/h nebo poháněná spalovacím motorem o objemu válců nad 50 cm3 nebo jiným zařízením srovnatelného výkonu; pohotovostní hmotnost nesmí být vyšší než 550 kg
tzn malotraktory,čtyř­kolky atd..

zjentku píšeš blbosti.
Doplňuji:
tedy to co jsi napsal před doplněním.

zjentek

honza: no nebyla to taková blbost, když se nad tím zamyslíš. Je možno tedy řídit třeba př. motorový golfový vozík, nebo jiný užitkový ,)

honza19hk

když si vezmeš že se skupinou B1 můžeš řídit vozidlo které nepřesáhne 550kg hmotnosti tak nevím co stím má společného auto do 3,5tuny,to co jsi napsal odpovídá klasickém béčku.

zjentek

ok ok.. je to pravda.. mnoho myšlenek bylo v mé hlavě a už melu houna , dík, vážně ,)