Kepler

Co méně obvyklého je dobré osmažit v trojobalu?

Hledám inspiraci. Zatím se omezuju jenom na vepřové i kuřecí řízky, květák, klobouky bedel, karbenátky a rybu.

Nejlepší odpověď
iceT

Slyšela jsem o smažené tlačence, ale nevím nevím, či bych do toho šla. Na smažené sýry jsou fígle, třeba obalený sýr nebo tvargle se dají na chvíli do mrazáku, než je dáš smažit, a nejlépe, aby byly kousky celé nebo z větší části potopené.
Cuketa, patizon, celer, dobrej junior, žampiony i jiné lesní houby, kdysi jsem smažila cosi zelenýho, myslím že to byl pórek. I párky se dají v trojobalu smažit.
V OL u tržnice je novej fastfood, mají hranolky a kolečka brambor, prej o 30% tuku méně, ALE v nabídce je smažený domácí sýr, lepší a chutnější jsem nejedla, nějaký masový tyčinky a rybí prsty. Kdysi jsem jsem jedla i smaženou kosmatici – květ černého bezu, není to klasický trojobal, spíš těstíčko jak na palačinky.

Další odpovědi
aliendrone

Veliká lahůdka (nejen podle mne) jsou v trojobalu smažené syrečky, to ti řekně skoro každý. ZÁSADNÍ nevýhoda je, že to znamená mít v kuchyni smradu jak v hradu. :(

Ale že jsi to ty, tak ti prozradím svůj doteď tajný pokrm – v trojobalu smažené UTOPENCE! Tywoe, po nich bych se UŽRAL XMRTI! :)

yuko

Mozzarellu 🙂

Kajoch

Vatovec – pýchavka.

Pepa25

V USA je „deep frying“ (tedy spíš fritování = smažení za úplného ponoření do oleje) obrovský hit a neustále se vymýšlejí nové a nové věci, co se dají osmažit (všechna možná zelenina, sýry, tyčinky Mars a jiné cukrovinky apod.). Doporučuju googlit nebo použít seznam níže.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_de­ep_fried_foods

Kepler

Ty syrečky, resp. tvarůžky jsem zkusil taky, ale jen jednou. Páni, to byla ale rychna! Navíc se mi to roztékalo a trojobal opouštělo. Utopenci? Tak to by mně nikdy nenapadlo. Vyzkouším, ale jestli umřu, budu tě chodit strašit!

aliendrone

Tak to máš smůlu, fronta na mé strašení je MOOOC DLOUHÁ a protože se v ní nepředbíhá (ti před tebou by si to nenechali ani náhodou líbit a někteří z nich byli i docela drsní), kdoví, jestli by se na tebe vůbec dostalo, než natáhnu ráfy. ;) :D :D