Avatar uživatele
weronika

co mám udělat aby se moje fenka nebála vody?

Chodím s ní do řeky, aby se v tom hrozném vedru schladila ale moc ochotně nejde...bohuže aportem jí nepřimněji, protože to neumí.Máme ji z útulku a tak nevíme co s ní bylo předtím...je už dospělá cca 7, let ale nehraje si...tak hrou jí asi nepřimněji...Mám takovou představu aby v té řece za mnou chodila a užívala si to, že v ní je...aby to brala jako součást procházky nebo příjemné spestření.)
Děkuji za jakoukoli snahu pomoci
Doplňuji:
no jo, ale bohužel já nemám v okolí les s mělkými potůčk, aj...
mám jen u baráku širokou řeku...v nějakých místech je mnělčí, a v jiných zase hlubší a je tam i silnější proud...včera když jsem ji tam mněla, tak jsem ji tam vzala...napoprvé za mnou šla...pak ale vystartovala ke břehu....no podruhé jsem ji přemluvila ať jde za mnou a poslala na druhý břeh za mamkou...oak jsem ji tam vzala ještě jednou, to se mnou došla až do prostřed jaklo by se nechupelilo..ale jakmile jsem začala jít proti proudu tak už nechtěla jít....
No uvidíme,¨skusím ji tam brát častěji, a po okrajích..třeba jí docvakne, že je to pro ni příjemné, a že se schladí..
Díky za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3369 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Odpoveď byla označena jako užitečná

Měl jsem kdysi podobného psa. Nemohl jsem ho naučit do vody. Když jsem ho vzal do náruči a zanesl do rybníka, tak nejkratší cestou ven. Naučil jsem ji to také už starší. Chodil jsem s ní na procházky do jednoho lersa s mělkým potůčkem. Chodil jsem se psem tím potokem, proti proudu. Když svítilo sluníčko a voda se převalovala přez kameny, tak se jí to líbilo a začala chodit potokem sama. Postupně začala i do tůněk a hlubší vody. Nakonec se z ní stal milovník vody. Někdy to dělalo problémy, protože vlezla do vody i v únoru při silných mrazech.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?weronika Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

K ničemu ji nenuť. Brala bych ji k vodě co nejčastěji, válej se na břehu v mělké vodě. A zkus ji k sobě přilákat na dobrotu. Časem si na vodu zvykne.

před 3368 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata