Julinka2009

Co mám dělat, když moji pejsci majízubní kámen, ale nemohou pod narkózu, kvůli genu MDR1?

Kolie – 8 let.🙂

Nejlepší odpověď
Filip84

  1. Naučit se psovi čistit zuby. Ono to až tak těžké není: buďto se dá koupit speciální zubní kartáček pro psy, nebo jde použít normálně dětský a čistit zubní pastou pro psy. Psovi, poněkud, neřekneš „vypláchněte si!“, respektive, říci mu to můžeš, ale pes si, ani tak, nevypláchne, proto musí být speciální zubní pasta pro psy, ona jim i více chutná a mohou jí sežrat. Ona ten kámen rozpustí, za nějaký ten tejden.
  2. Koupit různé ty žvýkací pamlsky na odstranění zubního kamene. Je to ale méně účinné.

Další odpovědi
elkon

Proč se nezeptáš toho nejpovolanějšího – veterináře?

paul1

Mně kdysi poradili psíčkaři, když jsem ještě s prvním psem chodil na cvičiště. Výborné jsou kousky suchého chleba. Často u chleba okrajujeme kůrky, ty potom sušíme a polámeme na malé kousky – takové chlebové škvarky. Zatím problémy se zubním kamenem nebyly.

da ny

Máte nedostatek informací.
Dobrý veterinář si poradí:
Anestetika:
acepromazin, butorfanol – u postižených jedinců běžné dávky způsobily DELŠÍ A HLUBŠÍ SEDACI , je třeba SNÍŽIT DÁVKUo 30–50% u homozygotů, u heterozygotů postačí o 25%
zdroj: https://www.ve­terinarniportal­.cz/mdr1-defekt/