Avatar uživatele
Julinka2009

Co mám dělat, když moji pejsci majízubní kámen, ale nemohou pod narkózu, kvůli genu MDR1?

Kolie – 8 let.🙂

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? paul1 před 646 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Filip84

  1. Naučit se psovi čistit zuby. Ono to až tak těžké není: buďto se dá koupit speciální zubní kartáček pro psy, nebo jde použít normálně dětský a čistit zubní pastou pro psy. Psovi, poněkud, neřekneš „vypláchněte si!“, respektive, říci mu to můžeš, ale pes si, ani tak, nevypláchne, proto musí být speciální zubní pasta pro psy, ona jim i více chutná a mohou jí sežrat. Ona ten kámen rozpustí, za nějaký ten tejden.
  2. Koupit různé ty žvýkací pamlsky na odstranění zubního kamene. Je to ale méně účinné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Proč se nezeptáš toho nejpovolanějšího – veterináře?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
paul1

Mně kdysi poradili psíčkaři, když jsem ještě s prvním psem chodil na cvičiště. Výborné jsou kousky suchého chleba. Často u chleba okrajujeme kůrky, ty potom sušíme a polámeme na malé kousky – takové chlebové škvarky. Zatím problémy se zubním kamenem nebyly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Máte nedostatek informací.
Dobrý veterinář si poradí:
Anestetika:
acepromazin, butorfanol – u postižených jedinců běžné dávky způsobily DELŠÍ A HLUBŠÍ SEDACI , je třeba SNÍŽIT DÁVKUo 30–50% u homozygotů, u heterozygotů postačí o 25%
zdroj: https://www.ve­terinarniportal­.cz/mdr1-defekt/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek