Karolynga

Co mám dělat, když mě křivě obvinili z krádeže na základní škole?

V červnu jsem byla se základní školou na ozdravném pobytu. Prý se někomu začaly ztrácet peníze, a jedna holka, s kterou mám nevyřízené účty o mně začala říkat že jsem to ukradla já. Někteří si to myslí. Co mám dělat?

Nejlepší odpověď
annas

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/trestni-obvineni-z-kradeze-co-delat

Není to samozřejmě příjemné, ale to, co si jiní myslí, neovlivníte. Pokud máte opravdu čisté svědomí, ničeho jste se nedopustila, názory jiných by se vás neměly dotýkat.

Ale přesto bych se obrátila na třídního,, pokud nejste zletilá, tak vaši rodiče, aby se případ vyšetřil, dívka, která zřejmě šíří pomluvy, by měla být nějak potretaná.

Přece i pomluva je jakási pohana, poškození vaší cti atd.

Přeji vám, aby pravda vyšla najevo …

Další odpovědi
Palpatine

Tady záleží na situaci. Byla jsi to skutečně ty nebo ne? Za předpokladu, že nebyla. Nemají žádné důkazy a tudíž tě nemohou obvinovat. Vinna se ti nedá nijak prokázat, takže ti nic nehrozí. Stejně to nejspíše bude prošetřovat policie. Takže zjistí kde je pravda.

Takže má rada zní. Nedělej nic. Jen řekni pravdu. Pokud jsi to nebyla, řekni že za to nemůžeš a více o tom nedebatuj. Hlavně nezkoušej lhát a vymlouvat se a tak podobně. Akorát by ti to uškodilo.

Drap

Řeš to s třídním učitelem.

yuko

Mam na to stejny nazor. Pokud jsi opravdu nikomu nic nevzala a mas ciste svedom, je treba o tom mluvit s rodici, tridnim profesorem, propadne reditelem skoly. A vse probrat i s tou holkou, ktera Te narkla. Pokud je to tedy tak, jak pises.

yuko

Omlouvam se za preklepy.

Karolynga

Ne, nebyla jsem to skutečně já. Nikdo to nepřošetřil. Řekla jsem že jsem to nebyla a dál nic, ale přesto mám pocit že někdo tomu doteď věří.

Palpatine

Pokud to nikdo neřeší, tak to neřeš ani ty. Může ti být úplně jedno co si kdo myslí. Pokud ti nějaký spolužák nevěří, tak to není tvůj kamarád. Takže ho ani nepotřebuješ. V případě, že by tě s tím obtěžovali a vyčítali ti to, tak zajdi za učitelem/učitelkou a řeš to s ní.

yuko

A nemate nahodou ve skole psychologa? Opravdu je takovy problem rict tridnimu, jak se citis? Tridni to s celou tridou muze probrat.
Prece se nenechas . Mas svou cest.