milan740

Co mi může hrozit??

Dobry den, bohuzel jsem se pripletl do vloupani do obchodu, jen jsem hlidal nic jinyho, bylo to poprve v zivote, byla pouze zpusobena skoda na dverich, jinak se nic se neztratilo. S policii jsem spolupracoval, a oznamili me, ze kdyz mam cisty rejstrik, nebyl jsem nikdy trestany,tak me maximalne hrozi podminka, nebo verejne prospesne prace. Ale zase to vse zalezi uz na soudci, jak se vyspi. Muzete me prosim nekdo rict, co me doopravdy hrozi? A jeste dotaz, bohuzel budu nejspis nuceny vypovidat u soudu, ale kdyz odmitnu vypovidat, nevim, co me hrozi. Dekuji za vase odpovedi. Milan

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokud si svědčil proti spolupachatelům v přípravném řízení (na policii) tak doporučuji svědčit i u soudu. Jako obviněný sice vypovídat nemusíš, ale soud k tomu nebude přihlížet jako k polehčující okolnosti.

Pokud povíš u soudu pravdu, omluvíš se, budeš svého činu litovat, a nahradíš škodu (doporučuji před soudem se obrátit na poškozeného a opravu dveří mu uhradit) tak je velice pravděpodobné, že ti dají hodiny nebo podmínku.

Pokud vypovídat nebudeš, tak tam stejně přečtou tvou výpověď z policie a soud ti neuvěří, že svého činu lituješ.

Jedná se pravděpodobně o trestný čin krádeže (zas překonání překážky) nevím kolik vás bylo, může se jednat i o organizovanou skupinu 3 a více, což je také přitěžující. Já tvé obvinění nečetla proto nemohu říct přesně, ale doporučuji, omlouvat se, litovat, nahradit škodu a spolupracovat.

Další odpovědi
Awe

Jen si hlídal? Taková výmluva je hodna dětí na základní škole.Dostaneš co si zasloužíš.Příště se na to vysereš anebo na to půjdeš jinak.Vykrádat obchod?Debili­ta!Uděláš více škody než nakradeš.

Když jsi blbý tak ti nepomůže ani svěcená voda

Drap

To ti opravdu nikdo říct nemůžeme. Záleží jen a jen na soudci. Doufám, že se pro tebe vyspí špatně a dostaneš co nejtvrdší trest. Kdybych byl soudce já, a bylo to možné, tak dostaneš 5 let na tvrdo.

Kelt

Podle tebe se jedná o nešťastnou náhodu, že jsi hlídal obchod, do kterého se jiní lidé vloupali, ale ty jsi hlídal, ty jsi nebyl u toho a nepoškodil jsi nic a necítíš se tedy vinen.
Skutečnost je ovšem taková, že se jedná o připravenou akci nějaké skupiny, zorganizovanou a domluvenou. Na tom nezáleží, zda jste se domlouvali měsíc nebo pět minut. Věděl jsi do čeho se jde a byl jsi u toho, takže si můžeš vybrat – zločin spáchaný jako organizovaný nebo ve skupině, napomáhání trestnému činu, měl jsi to ohlásit, když si to věděl. sazbu neznám

Hlada

Vyšetřovatel ti řekl, co ti hrozí. Nemysli si, že záleží na tom, jak se soudce vyspí. Vypovídej po pravdě tak, jak jsi vypovídal na policii. Byl jsi spolupachatel, nesváděj vinu na druhé, protože by ti kromě ztráty bezúhonnosti ještě hrozila újma na zdraví.

klumprt

Vypadá to na obvinění z přečinu krádež podle § 205 odst. 1 písm. b) trestního zákoníku ve stadiu pokusu podle § 21 odst. 1 tr. zákoníku spáchaný formou pomoci podle § 24 odst. 1 písm. c) tr. zákoníku.
Organizovanou skupinu bych tady z toho nedělal.
Trest je odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty.
Naprosto reálné je očekávat podmínku, můj osobní tip je tak šest měsíců se zkušební dobou 18 měsíců.

Za sebe bych byl pro 20 ran holí, ale takový trest zatím bohužel v zákoně nemáme 🙂

Fyzik

Notak, nebuďte hateři, nevíte nikdo jedinou okolnost. Jediné, co můžete udělat, abyste byli užiteční, je nějak zkusit poradit.

klumprt

Stačí odpovědět co nejpřesněji na zadaný dotaz. Onehdy jsem se ptal, co mám zasadit k plotu za popínavou rostlinu. Kdyby mi tehdy někdo řek, že se mám odstěhovat do paneláku, abych se nemusel starat o zahradu, tak ho pošlu do prdele 🙂

zzzzz

A jak mu mám podle tebe poradit??? Poraď ty. Já jiné východisko, než jsem uvedla nevidím. Jo mohl by si najmout hooooodně drahého advokáta.