Paranormal

Omylem jsem spustil poplach. Dá mi policie pokutu?

Zdravím, chtěl bych se zeptat, co se mi může stát v případě, že omylem někde kvůli mě spustí poplach. Dejme tomu třeba na škole. Bude po mně chtít policie platit pokutu? Nebo co?

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – majitel/provo­zovatel po tobě může chtít úhradu nákladů, které mu tvým jednáním vznikly.
Policie – pokud ses současně nedopustil přestupku, pokutu „chtít“ nebude.

Další odpovědi
anonym

Taky se mi to jednou stalo, spletla jsem kód a už to jelo 🙂 Přijeli od bezpečnostní firmy, já jim to vysvětlila a bylo to, jen někam zavolali, že je to v pohodě, že se nic neděje, to už je ale dost dávno, nevím, jestli se něco od té doby změnilo.

JájsemRaibek

Omylem je co? Omyl může nastat a nic se neděje, rozbití skla a stisk požárního tlačítka už omyl asi nebude a mohlo by se jednat o šíření poplašné zprávy nebo poškozování prospěšného zařízení. Vznikla poplachem škoda? Vyjeli složky IZS?
Nelze odpovědět, jelikož otázka postrádá plno doplňujících informací.
Vždy záleží na posouzení.

Agneta

Jakožto duch žádný poplach spouštet nemůžeš. Můžeš dělat jen vítr – pokud vím:DDD

klarkao

Není jasně řečeno co vedlo ke spuštění poplachu nebo jestli jsi ho spustil ty… A záleží to na dané škole, někde jsou lidé tolerantní, jinde striktní.

cukrar

Nevím jaký poplach jste spustil. Pokud Vám někdo prokáže umysl, sankce může přijít.

bolak

Asi takhle, záleží na tom jak jednoduché bylo spustit poplach, pokud by to bylo nějaký tahadlo nebo tlačítko, argumentoval bych tím že se mi zamotala hlava, a když jsem se probral, slyšel jsem poplach, který jsem asi při pádu nějak spustil.

Co se týče toho v diskuzi, tak pokud jsi utekl, a jestli se dá nějak dokázat že jsi tam v tu dobu byl, můžeš přijít s tím že sis myslel že do budovy vniknul nějaký zloděj, a utíkal jsi pryč (šlo přece o život!!).

Ono všechno se dá celkem logicky vysvětlit :)

Emefej

Pokutu nevím, proplacení případných nákladů ano.

Paranormal

No jsem student střední školy a na starou základní školu chodím do posilovny.. A když sem šel odtamtud tak sem si myslel že si prohlédnu školu ve které jsem studoval. Ale když sem už odcházel tak se najednou spustil poplach. Ani policii ani hasiče nic sem přijíždět neviděl. Samozřejmě sem utekl vyděšením. nic sem nerozbil.

klarkao

Teď jde o to, jestli máš povolený vstup do budovy. V opačném případě by se to mohlo posuzovat jako vniknutí do soukromého objektu, pokud by tě našli na kamerách, což podle mě není problém. Neviděla bych to ale zas tak černě, možná by stačilo napsat mail a vedení školy, kde vysvětlíš situaci, jak to bylo, že jsi bez postranních úmyslů chtěl vidět, jak to teď vypadá a myslím si, že tím ulehčíš sobě i škole spoustu nepříjemností.

Agneta

No tak zrovna paranormální to není…:DDD

Paranormal

Co tím přesně myslíš?. Že se nic tak hroznýho neděje?? :D Řekni že jo, protože jak to začalo zvonit tak sem se málem po***l :(

Agneta

Když nebylo nic poškozeno, tak se nic neděje:D

anonym

Vždy si musíš všímat, jestli ta skříňka svítí, pokud ano, nemůžeš tam chodit. U nás ve škole byly přes noc pootevřený dveře a lítaly sem tam, když zafoukal vítr a prý to pořád houkalo, nemohli přijít na to, proč, tak se dívali i na kamery a taky to nebylo žádný strašidlo 🙂

Paranormal

njn, jenomže on je ten poplach asi v druhym patře u ředitelny :D asi přidali nově :D