Martas1cz

Co mám dělat, když jsem dnes dostal za 5, ale minule jsem byl nemocnej a nemohl jsem se učit?

Dnes jsem dostal za 5 z fyziky, je to už moje 4. pětka všeobecně, a rodiče říkali, že jestli dostanu ještě jednu, tak mě nepustí ven a všechno mi zabaví a budu se učit, až umřu. Bojím se jim to říct. Co mám dělat?

Odpovědi
elkon

Učit se, co jiného. Místo mobilu a dalších hloupostí, je potřeba zabrat. Neděláš to pro rodiče, ale pro sebe. Nebo chceš být popelářem? Jo a učit se můžeš i v posteli, když jsi „nemocnej“.

Disraeli

Řekni, žes někoho zabil, že tě okradli, že ses zadlužil – a zadlušils i rodiče, že tě vyhodili ze školy, že tě děsně bolela hlava a tekla ti krev z nosu a uší nebo že sis zlomil ruku anebo prostě nějakou takovou katstrofu. Dej jim trochu času na vzpamatování a zpracování té informaci a pak řekni, že kecáš, žes jenom dostal pětku. Pak to pro ně nebude takový šok a bude jim to možná jedno. :D

Řekni jim, že to není tvoje chyba, že jsi neměl látku k naučení, a že na známkách nezáleží. A raději je seznam s Waldorfskou školou (nebo Montessori školou – i když ta je spíš pro děti, ale to je fuk – jde o ten princip a systém) nebo nějakou soukromou, kde mají správný přístup k učení a nemají tam ani žádný hodnotový systém založený na hloupých známkách. ;) Řekni, že se učíš pro sebe, kvůli oboru, chceš něco umět a pak nějak pracovat. Neučíš se kvůli známkám.
Z rodičů si nic nedělej, případně se jdi učit. Nebo jim řekni, že už ses tu látku naučil. Jejich reakci ovlivnit v jisté míře můžeš (podle tvého přístupu a jak jim to podáš), ale hlavně můžeš ovlivnit svou reakci, postoje a přístup. (Iracionálního) srachu se zbav, to není přítel ani dobrý pomocník. ;)

Filip84

Kup si, na pumpě, CZ-ku, úplně tu největší, co budou mít, nalep si jí na batoh, co nosíš do školy a věř, že ta CZ-ka je zázračná a že skrze ní tu školu uděláš s vyznamenáním! Některým lidem to pomáhá, jo, žádný problém.

Nebo si vytáhni hlavu ze zadnice, přestaň věnovat čas sepisováním pakoňských dotazů, sedni si ke stolu, rozsviť lampu, vytáhni násadku, pro, inkoust, sešit a kněhy školní a prostě se tu látku nauč. Když budeš věnovat ten čas, co trávíš vymýšlením, jak to ojebat, tomu, abys to uměl (cokoli – kdykoli), tak horší, než za tři, nebudeš mít, i kdybys byl Ausgerechnet na sílozpyt guma nevídaná.

Jo, žádný problém: vždy rád poradím, když vím víc! 👌🙄🤪🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍­♀️🤓🤓🤓🙃🙃🙃

VaclavZeman

Se učit, se učit, se učit.