Avatar uživatele
Rokio

Co mám dělat, když chci být polovzdělancem, ale zároveň nechci být poloblbcem?

Je to možné?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 950 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Co si představujete pod pojmem polovzdělanec. Složil jste maturitu na obchodní akademie, takže máte střední odborné vzdělání. PRoto byste neměl být polovzdělanec ani poloblbec.

Ale i když jisté vzdělání máte, není třeba se podceňovat, ale také ne se přeceňovat. Umíte to, co umíte, abyste věděl víc, je třeba využívat i zkušeností.

Píšete blog, pokoušíte si psát povídky, verše atd. Snažíte se, i když se všechno nepovede, nepovažujte se za poloblbce.

Nemá smysl se podceňovat, vytvářet si jakou vnitřní nedůvěru,. Možná je ve vás víc, než si myslíte. Říkejte si, že je ve vás víc. Ale vždy si uvědomte, zda na to máte – nepřeceňte své síly. Jste, jaký jste.

Někde jsem psala, že ne každý vzdělanec nemusí oplývat vysokou inteligenci, ale může mu chybět inteligence emoční. Není všechno takové, jak se jeví.

Už jste podobnou otázku vložil

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muzete-mi-uzivatele-odpovedi-cz-rikat-polovzdelance-rokio

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Tak rada je taková, pokud stojíš na pomezí někde uprostřed a nevíš, nechceš se posunout, tak se dívat tím správným směrem a důvěřovat, že jde o směr pro tebe prospěšný, tak to dělám já i když vlastně nevím, kterým směrem koukat…napravo? Nalevo? Ukáže čas a nezmění na tom ani fakt, zda půjdeš či nepůjdeš k volbám, zkorumpovanou ústavu nemožno měniti ve prospěch občana, čili chceme být více poloten či poloonen, většina jedinců ztratila směr, motivaci, vůli… nejsi v tom sám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

An, nesnažte se marně. Nikdo na světě nemá vyšší ego než právě Rokio, NIKDO! Copak jste se mu neprobrala archivem, že toto nevíte?

Nový příspěvek