Radovan M

Co má Daewoo ve znaku ?

Dobrý den, ani na fóru jsme se nedohodli co že to má vlastně Daewoo ve znaku :) Předem díky za odpověď.
Doplňuji:
to vím, sám jej mám doma, ale jak byste to nazvali ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Docela jste mne zaskočil. Vlastním Daewoo
13 let a nikdy jsem nad tím nepřemýšlel.

Takže moje úvaha. Znak Daewo znázorňuje korunu stromu. Jednotlivé větve splývají v jeden mohutný kmen.
Znázorňuje to složitou strukturu velkých konglomerátu v Koreji. Mnoho malých firem se
vzájemně proplétá do jednoho velkého konglomerátu, který nakonec vlastní celkem malá skupina lidí vzájemně příbuzensky spojených.
V jižní Koreji se tomu říká čebol.
Čebol je také charakterizovaný širokým okruhem podnikání a rodinným vlastnictvím.