Avatar uživatele
bolak

Co když se mě někdo pokusí podplatit, já ho nahlásím na policii ale nepřiznám že jsem nějakou částku přijal?

Co když k polišům přinesu nahrávku kde mi „jistá“ osoba slibuje úplatek, oni tu osobu předvedou a přizná se, ale bude tvrdit, že už mi zaplatil (a taky že jo) což já budu kategoricky popírat. Hrozí mi něco? A můžou mi něco dokázat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3677 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Výsledek trestního řízení vždycky závisí na tom, co se podaří prokázat…
😉
Takže – pokud se nepřiznáš a přijetí úplatku bude neprokazatelné, bude trestní řízení proti tobě zastaveno (pro nedostatek důkazů).
Vrámci „kategorického popírání“ bych ale nedoporučoval, aby sis vložil předmětný úplatek na účet, měl ho doma (zvláště v identifikova­telných bankovkách) nebo sis koupil (náhodou v danou dobu) něco cennějšího.
;-D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Přijmout úplatek a pak jít udávat. Ukázka vysoké morálky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pokud ti to dokáží tak to odsedíš. Pokud se to prokázat nepodaří, budou se k tobě chovat jako k nevinnému.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

„nenechal jsem se podplatit (1), zabavil jsem úplatek (2) a udal jsem na policii korupčníka (3) "
1 – "nenechal jsem se podplatit“ – správně
2 – „zabavil jsem úplatek“ – správně, ale…
„nepřiznám že jsem nějakou částku přijal“, neodevzdal jste „zabavený úplatek“ orgánům činným v trestním řízení – trestný čin přijímání úplatku
3 – „udal jsem na policii korupčníka“ – správně, ale udal jste i sebe, z přijímání úplatku?
Skúste se zamyslet, čeho jste se dopustil…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zbynas

Jistě, když na nahrávce souhlasíte s úplatkem, tak je jedno, jestli jste peníze vzal, či nikoliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Pokud nejsi politik nebo policajt či soudce a státní zástupce tak půjdeš sedět!!!
Pokud si někdo z výše uvedených, tak tě v lepším případě sprostí viny a to v plném rozsahu, aby si po ČR mohl žádat odškodné za újmu. ☹ No a v tom horším případě (to znamená že si lakomec, co se nepodělí) dostaneš podmínku.

Tak to vidím já ☹

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

zzzzz: jak můžu jít sedět, když jsem se zachoval správně? přece nenechal jsem se podplatit (1), zabavil jsem úplatek (2) a udal jsem na policii korupčníka (3) a hlavně, nikomu jsem neublížil..

zzzzz: podle mého se o úplatek nejedná, pokud předem vím, že nevyhovím požadavkům uplácejícího; je to vlastně dar který přijmu

před 3677 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

mowla: myslíš že argument „kecá“ bude stačit?

před 3677 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pokud bude slovo proti slovu – ano. Pokud ale jeho slovo ´něco´ podpoří, asi ne…
😉

před 3677 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek