bolak

Co když se mě někdo pokusí podplatit, já ho nahlásím na policii ale nepřiznám že jsem nějakou částku přijal?

Co když k polišům přinesu nahrávku kde mi „jistá“ osoba slibuje úplatek, oni tu osobu předvedou a přizná se, ale bude tvrdit, že už mi zaplatil (a taky že jo) což já budu kategoricky popírat. Hrozí mi něco? A můžou mi něco dokázat?

Nejlepší odpověď
anonym

Výsledek trestního řízení vždycky závisí na tom, co se podaří prokázat…
😉
Takže – pokud se nepřiznáš a přijetí úplatku bude neprokazatelné, bude trestní řízení proti tobě zastaveno (pro nedostatek důkazů).
Vrámci „kategorického popírání“ bych ale nedoporučoval, aby sis vložil předmětný úplatek na účet, měl ho doma (zvláště v identifikova­telných bankovkách) nebo sis koupil (náhodou v danou dobu) něco cennějšího.
;-D

Další odpovědi
Emefej

Přijmout úplatek a pak jít udávat. Ukázka vysoké morálky.

Drap

Pokud ti to dokáží tak to odsedíš. Pokud se to prokázat nepodaří, budou se k tobě chovat jako k nevinnému.

led

„nenechal jsem se podplatit (1), zabavil jsem úplatek (2) a udal jsem na policii korupčníka (3) "
1 – "nenechal jsem se podplatit“ – správně
2 – „zabavil jsem úplatek“ – správně, ale…
„nepřiznám že jsem nějakou částku přijal“, neodevzdal jste „zabavený úplatek“ orgánům činným v trestním řízení – trestný čin přijímání úplatku
3 – „udal jsem na policii korupčníka“ – správně, ale udal jste i sebe, z přijímání úplatku?
Skúste se zamyslet, čeho jste se dopustil…

Zbynas

Jistě, když na nahrávce souhlasíte s úplatkem, tak je jedno, jestli jste peníze vzal, či nikoliv.

zzzzz

Pokud nejsi politik nebo policajt či soudce a státní zástupce tak půjdeš sedět!!!
Pokud si někdo z výše uvedených, tak tě v lepším případě sprostí viny a to v plném rozsahu, aby si po ČR mohl žádat odškodné za újmu. ☹ No a v tom horším případě (to znamená že si lakomec, co se nepodělí) dostaneš podmínku.

Tak to vidím já ☹

bolak

zzzzz: jak můžu jít sedět, když jsem se zachoval správně? přece nenechal jsem se podplatit (1), zabavil jsem úplatek (2) a udal jsem na policii korupčníka (3) a hlavně, nikomu jsem neublížil..

zzzzz: podle mého se o úplatek nejedná, pokud předem vím, že nevyhovím požadavkům uplácejícího; je to vlastně dar který přijmu

bolak

mowla: myslíš že argument „kecá“ bude stačit?

anonym

Pokud bude slovo proti slovu – ano. Pokud ale jeho slovo ´něco´ podpoří, asi ne…
😉