Rokio

Co kdybych hodil granát do supervulkánu nebo alespoň do obyčejné sopky? Co by se stalo?

Mohl bych tím udělat díru do světa?

Odpovědi
Dochy

Předpokládám nějaký „normální“ ruční.
Do supervulkánu asi těžko – pokud vím, nemáme žádný aktivní/otevřený.
Do sopky? V erupci by sis toho nevšiml, pokud by byla v klidnějším režimu (relativně rovnoměrný výrok lávy) asi by to trochu šplouchlo. pokud bys byl hodně blízko, riskoval bys, že by ti trochu lávy vyšplíchlo na botu.

Víceméně srovnáváš dvě věci energeticky na zcela jiné úrovni. Něco jako vliv mávnutí motýlých křídel na průběh tornáda.