Rokio

Co jsem udělal špatně při přecházení zebry, kde nebyl semafor?

Chtěl jsem přejít přechod, když byl řidič v bílém vozidle dostatečně daleko od zebry. Samozřejmě jsem se rozhlédl a šel jsem kvapným krokem. Řidič v bílém autě nejenže nezastavoval, ale ani nezpomalil, tak jsem se vrátil zpět na chodník, aby ze mě nebyla placka. Pak jsem už trochu unavený zase vstoupil na přechod pro chodce, ale řidič v černém teréňáku, který byl minimálně 40 metrů od zebry, jel plnou rychlostí, takže jsem se zase musel vrátit na chodník. Pak jem zebru přešel přechod rychlou chůzí a problém byl vyřešen.

Kdyby tam byl strážník, co by si asi říkal a dal by mi jednu, nebo dvě pokuty, protože jsem dvakrát málem omezil řidiče?

Odpovědi
led

Čo to je plná rýchlosť?
Na suchej vozovke s dobrými gumami, je pri rýchlosti 60km/hod brzdná dráha automobilu v približne 25m bez započítania reakčného času šoféra. Ťažké vozidlo, ako bývajú „tereňáky“ majú brzdnú dráhu dlhšiu (to znamená, „nezastavia na minci“). Udávaných 40m pre "tereňák"vážiaci cez 1000kg sa mi nezdá bezpečné, pokiaľ to nie je dýchavičný bakeliťák (Trabant)

Rokio, chodec pred vstupom do vozovky (do cestnej dráhy vozidla) s neriadeným prechodom pre chodcov svoj úmysel musí dať zreteľne najavo ešte pred svojim vstupom na prechod pričom si musí byť istý, že ho šofér vidí a ubrzdí v bezpečnej vzdialenosti.

cochee

Co jsi udělal špatně? Nedokončil jsi přecházení hned napoprvé. Nebuď z přecházení cesty takový připosraný, soudě podle těch už milionů tvých dotazů na toto téma. Připomínáš mi nebožtíka Kolesu s jeho mánickou fobií s ženami plavajícími v bazénu.