Dooder

Co je víc? Moc nebo hlas lidu?

Nejlepší odpověď
fcoop

Co to vlastně je...........„Hlas lidu“?
To je pojem,který v podstatě neznamená vůbec nic.
Náměstí plná demonstrujících,kte­ří jsou třeba i oprávněně naštvaní,ale někde,ve stínu se stejně upeče něco jiného.
A i kdyby se požadavky lidí splnily,tak za nějakou dobu,až pominou emoce,si pánové u vesla stejně plují,kam se jim to hodí.A kde to nese.
Ty strašlivé kecy o tom,že všechna moc pochází z pracujícího lidu – to není ani k ušklíbnutí se.
Takže moc.....?
Je dobré si uvědomit,co ten pojem znamená.
V podstatě – je to možnost,síla,schop­nost „vorat“ s ostatními,sa­mozřejmě k vlastnímu prospěchu.
Tak to bylo,je a bude.
Ono se to i jmenuje – říká se tomu „Přirozený výběr“ a funguje to úplně všude — nejen u lidí.
Doplňuji:
Samozřejmě,že jedno ovlivňuje druhé.Kdyby to tak nebylo,všichni chodíme v řetězech a makáme „na panském“.To je zase „historický vývoj“.
Ale ti,co mají MOC,jsou bezesporu dominantní,ur­čující silou.

Další odpovědi
Drap

Moc vždy vyhrává.

dudu

Síla mas.

huxa

Trošku definice-hlas lidu, co říkají lid, co tedy říká nějaký dav, tudíž názor.
Moc-síla na uskutečnění názoru.
Tudíž hlas lidu bez moci je k ničemu.

Kelt

Morálně je hlas lidu více, ale moc je silnější. Když únosce drží mnoho lidí , mohli ho snadno odzbrojit, ale někteří by mohli přijít o život nebo být zraněni. A to nikdo nechce. Navíc mají strach. Ale žádná moc není věčná, z dlouhodobého hlediska vítězí hlas lidu, i když to trvá delší dobu.

Mirdas

Moc je jednoznačně víc a k té se dostanete hlasem lidu.

_

marci1

Mravně a morálně by to měl být hlas lidu, ale více je moc. Moc je silná a má silné prostředky k získání svých zájmů, snah a potřeb. ☹

Lamalam

Moc podpořená hlasem lidu.