Miroslavst

Co je ve vesmíru a co je na zemi?

Zajímal by mě váš názor na to, proč chce každý studovat vesmír jestli jsme v něm sami nebo ne a přitom ještě jsou na zemi neprozkoumaná místa.
Je s podivem při dnešní technologii, že tomu tak je.
Nemyslíte, že je škoda, že nevíme co vše je na zemi a chceme studovat vesmír?
Doplňuji:
Vynakládají se horentní sumy na cestu do kosmu, přitom mořské (oceánské) dno není prozkoumáno, amazonské pralesy, ruská tajga a je plno dalších míst na zemi, kam lidská noha nevstoupila-tedy alespoň ta dnešní.
Jsme strašně překvapeni, když něco najdeme a s prominutím se ser… do kosmu.
Blbá teorie, ale co když třeba něco mimozemského má vstupní bránu ve vnitru země a my o tom nevíme, protože furt čumíme do kosmu.
Nyní už blázním, ale co když je v oceánu zátka jako ve vaně, co když jsou na sibiři schody do jiné dimenze,atd.

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Jsme přemnožení. Bohužel, je to tak. A tak hledáme planetu, kam by jsme mohli přesunout alespoň část naší populace. A pokud jde o setkání třetího druhu…spíš si myslím, že jako druh chceme nějaké uznání a ujištění, že nejsme zas až tak špatní…ale to asi sotva dostaneme, nemyslíte?

Další odpovědi
mosoj

A víš že byli američané vypráskáni z měsíce.
Proč myslíš že 40 let o měsíc nikdo ani nezavadil. Jenom nevěř něčemu jako je nedostatek finančních prostředků.
Preostě všichni by rádi na měsíc ale nemůžou.

mojitek

No je pravda,ze zeme je prozkoumana jen z velmi maleho procenta a o oceanech ani nemluve,ale paradoxne diky znalostem z pruzkumu prave toho vesmiru se muzeme dozvedet vic o nasi Zemi. Ale vse je jen na pocatku,lidstvo ma zatim starosti samo se sebou,takze na nejake velke penize do vyzkumu – a tim padem do prevratnych objevu budeme cekat jeste dlouho marne.Zatim jsou to jen takove zlomky poznani.Myslim az prijde cas,tak se velka cast populace bude hodne divit .Ale vzhledem k tomu,ze „clovek“ mysli jen par procenty z mozne kapacity mozku,tak nevim nevim,jestli jsme MY ti pani tvorstva 😉

anonym

Asi víš,že Měsíc je zmapovaný daleko lépe,než oceány.

FOG

Suhlasim,ze je stale na Zemi spoustu mist,kde jeste nevstoupila lidska noha,jak se drive psalo na mapy – zde jsou lvi – tzv. neprozkoumana mista.
Ale rovnez si myslim,ze je potreba studovat i nase okoli – tim myslim to vesmirne,prestoze nemame zatim zadne vysledky o existenci jinych civilizaci.
Musime si vsak uvedomit,ze v tom vesmirnem zivote je ten nas pozemsky a lidsky tak velmi kratky na to,abychom mohli seriozne odpovedet,jestli je „tam“ nekde jeste "neco " jineho.
Muj byvaly ucitel prirodopisu mel krasne prirovnani na vznik zivota na Zemi.
Rikal:"Predstavte si,ze mate hodinky,ktere jsou rozmontovane do posledniho kolecka,/tim samozrejme myslel jeste stare typy hodinek,kter se natahovaly malym koleckem/, no a ty vsechny rozmontovane soucastky hodinek dejte do pytlicku a trepte snim tak dlouho,az se samy ty hodinky poskladaji a budou zase tikat.
Tak nam ten ucitel priblizil vznik Zeme – proste maly zazrak,ktreho si neumime spravne vazit.

Toruk

Souhlasím, že je zbytečné nákladně studovat vesmír, když lidi většinou neznají sami sebe/ svou podstatu. Navíc, vesmír není zajímavější než Země, to proto, že Země je ŽIVÁ.