Co je trimovani psa?

co je trimovani psa?

Nejlepší odpověď
rynek878

Trimování psů je další službou v oblasti úpravy psů, se kterou se také ve všech salonech nesetkáte. Trimování psů se provádí u všech drsnosrstých plemen a plemen jejichž kvalita srsti závisí právě na této specifické úpravě. Jde o vytrhávání staré srsti a zvlněné krycí srsti.

Tato úprava se provádí pomocí trimovacích nožů a je časově mnohem náročnější než stříhání. A samozřejmě i pro samotného pejska. Proto pokud přijde pejsek na kompletní trimování, v průběhu úpravy děláme pauzy. Pejsek má tak možnost se protáhnout a ulevit si od dlouhodobého stání.

Pravidelným trimováním se srst nejen zkvalitní, ale každá další taková úprava je méně náročnější.

Další odpovědi
panenka

Trimování psa je:Doslovný překlad tohoto slova znamená přistřihnout, upravit, obroubit. Jde ale spíše o vytrhávání staré srsti i s kořínky, díky kterému se srst lépe regeneruje a je odolnější. Trimování je speciální úprava srsti určená především pro drsnosrstá plemena. Ta totiž neznají běžný cyklus línání dle ročních období. Jejich srst dorůstá a odumírá průběžně po celý rok. Vzhledem k celkové struktuře chlupu je i samovolné vypadávání obtížné a právě trimování tento nedostatek kompenzuje. Srst se díky němu lépe regeneruje, pravidelněji dorůstá, působí svěže a zdravě.

Zdroj: http://www.ha­fici.cz/clanky/pe­ce-a-zdravi-psu-4/co-je-trimovani-6191/

bubukaa

U HRUBOSTRSÝCH PLEMEN SE TRIMOVÁNÍM VYTRHÁVAJÍ PŘEBYTEČNÉ CHLUPY

lumikw

K tomu tématu bych doporučil Furminator, něco o něj je v článku http://pethome­.cz/cs/blog/pos­t/kosmetika-pro-psa. Používáme již dva roky a nemůžu si ho vynachválit..