Andy.vlk

Je u všech psů línání stejné?

Většina psů líná, ale je to u všech plemen stejné? Jsou nějací psi, kteří nelínají? Jaká plemena línají více a která méně? A moje poslední otázka: Jak je tomu u čivav? Línají hodně krátkosrsté i dlouhosrsté?

Nejlepší odpověď
ReHu

Línají všichni psi a plemena. Jen některá méně.
Hodně záleží na tom, kde psi přebývají v zimě. Pokud jsou hodně venku, vytvoří se jim hustá zimní srst, která na léto vylíná.
Psi, kteří jsou většinu času doma, v teple, nemají potřebu teplé srsti.
Myslím, že pudlové línají málo, jak jsou na tom čivavy, nevím. Ale možná na některém čivavím serveru by to mohlo být.

Další odpovědi
Zuzax

Vše již bylo zmíněno, jen bych chtěla dodat, že i pudlové línají podobně jako ostatní psi. Jen u těchto „kudrnatých“ plemen je ta výhoda, že chlupy neztrácejí, ale zůstávají jim uvolněné v srsti. Tím pádem se musí často česat a některá hrubosrstá plemena i trimovat.

Krátkosrsté čivavy stačí jednou za čas pročesat a dlouhosrsté tak 1× za 14 dní. V jaké míře línají, nevím, ale jelikož nemají příliš hustou srst, a jsou to malí psi, tak myslím, že to nebude tak hrozné :).