Kelt

Co je třeba udělat pro předání nemovitosti? Formality?

Z prodeje domu jsem koupil domek, kde bydlí bratr. Na katastrálním úřadě je to psané na mně, ale časem bych to chtěl přepsat na bratra. Potřebuji vyrovnat nedoplatky za elektřinu, plyn a vodu. Existuje něco jako darovací smlouva a pod. Jak postupovat a co je třeba udělat? Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, lze sepsat darovací smlouvu. Nejlépe u notáře, nebo u právníka. Po podepsání a naplnění smlouvy se převede na katastru nemovitostí.

Další odpovědi
cukrar

Potřebuji vyrovnat nedoplatky za elektřinu, plyn a vodu***tak je uhraďte.
Existuje něco jako darovací smlouva a pod****nač darovací smlouvu?
Koupíte barák, přihlásite na sebe elektriku, vodu plyn, zaplatíte domovní daň, pojistné na barák..
Přiznám se, že nevím nač se ptáte.

Mc Merkurion

… jednoduše to doplať, nic víc než prachy k tomu nepotřebuješ …
… o darování si přečti zde: https://www.id­nes.cz/finance/fi­nancni-radce/darovani-nemovitosti-vas-prijde-na-par-stokorun-dedictvi-i-na-desetitisice.A101123_145­156_viteze_bab , vlastně k tomu ani nikoho nepotřebuješ,vzor darovací smlouvy je zde: https://muj-pravnik.cz/darovaci-smlouva-vzor-jak-sepsat/ … vzhledem k tomu, že se jedná o rodinu, myslím si, že to by stačilo …
… pochopil jsem to tak, že brácha je zadluženej a ty si koupil jeho barák i sdluhama a chceš, aby jej mohl dále obývat …

Hlada

Co je třeba udělat pro předání nemovitosti?
…z prodeje domu jsem koupil domek
…potřebuji vyrovnat nedoplatky za elektřinu, plyn a vodu…
…existuje něco jako darovací smlouva…

Otázka je nesrozumitelná. Jde o předání domu s nedoplatky, darování nemovitosti nebo o něco jiného?

Pepa25

Přesně! Člověk by i odpověděl, ale není se moc čeho chytit (a popisovat všechny varianty se mu nechce). Jak mi popisovala jedna známá, co řeší v jedné instituci stížnosti: lidé píší litanie, ale zjistit kdo co s kým kdy podepsal je občas nadlidský úkol.