celie

Co je todebetní karta a k tomu bezkontaktní platba.Mění ji synovi za tu co mu končíplatnost.

Doplňuji:
Je možnost odmítnout tuto debetní kartu a chtít zase normální platební kartu,když už mu končí platnost té staré?

Nejlepší odpověď
Dochy

Pardon jpau, ale vedle. Debetní karta je ta, co je svázána s účtem. Tedy platí se Tvými penězi. V našich končinách je to tedy ta běžná platební karta. Na rozdíl od kreditní, kde platíš na dluh, který pak bance splácíš – buď v bezúročném období jednou splátkou komplet, nebo měsíčníma splátkama, kde už platíš i úroky.

K debetní kartě může být sjednán kontokorent, který dovolí účet trochu přečerpat.
Zkrátka debetní karta je ta „normální“

Bezkontaktní: karta vypadá jako ta co jste měli dosud, navíc je na ní vytištěné logo bezkontaktních plateb a má navíc bezkontaktní tozhraní. Kromě všech funkcí tak jak jste byli zvyklí dosud dovoluje platit bezkontaktně. Pro malé částky je to výrazné urychlení plateb. Do 500 není vyžadováno ověření, takže ani PIN ani podpis. Jen mávneš kartou nad terminálem, ono to pípne a je zaplaceno buď okamžitě, nebo po cca 2s než si terminál ověří zůstatek u vaší banky.

Částky nad 500 jsou bežně ověřovány jako dosud.

Případné ztráty po krádeži banky by po nahlášení ztráty měli jít na triko banky (zjistěte si podmínky u vaší banky)
Doplňuji:
FUuuujjjj. „Po krádeži karty“ samozřejmě 😉

Další odpovědi
jpau

Debetní ti umožňuje jít do mínusu, je ale dobrá i na jiné věci, např. platby v hotelech při online rezervacích apod. (třeba booking.com), kde leckdy nelze využít běžnou platbu převodem. Při platbě debetní kartou jakoby zaplatíš hned (pokud vím tak to funguje tak, že platbu za Tebe vykoná banka a ty ji za to pak dáš peníze).

Bezkontaktní znamená, že na terminálech, které podborují bezkontaktní platbu můžeš platit částku do 500,– bez nutnosti zadavát pin (nahodile může být požadován), pouze přiložíš kartu k terminálu a transakce se provede.
Doplňuji:
Ještě doplním, že jsem to předtím nenapsal s tou debetní kartou úplně dobře. Můžeš ale taky nemusíš jít do mínusu (záleží na typu účtu).