bolak

Co je to za zařízení pro mládež z budoucnosti?

Viděl jsem dneska před sebou nějakýho kluka, jel na té „věci“ jako na skejbordu, ale ty nohy neměl jednu vepředu a jednu vzadu, ale měl je vedle sebe..takže spíš jako na té segwayi, sagvanovi nebo jak se to jmenuje..vono to spíš vypadalo..já teda nechci znít nějak šíleně..ale vypadalo to jako kdyby letěl na lítajícím talíři, protože to barevně blikalo, a když zahejbal tak nic neudělal, dokonce to ani nemělo řidítka, jen prostě chtěl zatočit doleva, a ono to samo zatočilo, takže to asi ovládal myšlenkama nebo nevim..

To je dobrý, to jsem nevěděl že něco takovýho už existuje. A proč lidi teda ještě choděj po nohou?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ta vymyšlenost se jmenuje Roverdroid, Hoverboard nebo česky Kolonožka.

Další odpovědi
Kepler

Říká se tomu všelijak, třeba hoverboard. Je to další generace segwaye a řídí se to jenom náklonem těla a je to větší kumšt. Další generace bude jenom jedno kolečko se stupačkama 🙂
https://hover­boardy.heureka­.cz/

dubraro

Odpovím na tu druhou otázku:
Protože je pořádně těžké naučit se na tom jezdit.
Kromě toho v Praze je zakázáno na tom jezdit a pokud by se to více rozšířilo, zakážou to i jinde.

Kolíkpolík

Ja nevím, proč by to mělo být tolik negativní :D. Jako, že to je cool atd. a my staršší to berems rezervou, ok, ale když to někomu reálně usnadňuje přemisťování, tak proč ne :)?

Více o těchto boardech třeba zde: https://www.a­recenze.cz/ho­verboardy/

Dochy

Kepler: to kolečko se stoupačkama už také existuje.

dubraro

Například tady: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=B2RqsjDuw64

Kepler

No to mě pos*r, to už je snad jenom pro cirkusáky!

dubraro

Jízda na cirkusové jednokolce je snazší, protože máš podepřený zadek. A existují i takováto vozítka se sedátkem. Dokonce některé mají přibalená postranní balanční kolečka pro výuku jízdy. Já bych si na tom rozbil hubu okamžitě, ale mladí a sportovně zdatní to zřejmě dokážou.

Dochy

Tak stabilitu dopředu/dozadu to udržuje aktivně samo a stabilitu vlevo/vpravo (během jízdy) udržuješ automaticky ty a fyzika, podobně jako při jízdě na kole nebo na bruslích (třeba když jedeš po jedné, také nemáš problém s tím že bys padal na bok)

Dochy

Jenom stát na tom na místě asi bude problém 😉 a pak… když si včas nevšimneš že docházej baterky 😉