Pavel Kohán

Co je to za český film?

Žena jede ve vlaku a někdo jí omylem vylije kafe na sukni. Ona jde pak na záchod kde se snaží skvrnu odstranit.(myslím že pak kvůli tomu přejede stanici) Vím, je to hodně strohý popis. Ale tento film jsem viděl v době kdy mi bylo cca 5 let a furt mi ta scéna leží v hlavě. Myslím že se jedná o český film, který nebude z tohoto tisíciletí. :) ale jistě to říct nemohu. děkuji za veškeré odpovědi

Nejlepší odpověď
annas

Vzpomínám si na povídku, snad bakalářského cyklu, Trapas,.

Dívka se jede poprvé představit své tchyni. Ve vlaku ji opravdu někdo polije sukni kávou. Ona jde na záchod, svlékne si sukni, skvrnu očistí vodou, snaží se sušit sukni v okénku, ale malér – sukně jí vypadla z rukou a jedoucí vlak vykonal své…

Ve stanici dívka vystoupí na opačnou stranu vlaku a když odjede vlak, vyvolá zděšení u partnera a tchyně tím, jak je oblečená či „neoblečená“. Ale všechno se vysvětlilo a domnívám se, že i dobře dopadlo. Trapas to byl … Na první setkání se nedá zapomenout

Detaily si příliš nepamatuji, ale tak nějak to mohlo být.

Další odpovědi
led

Z archívu ČT1 Bakalari 1988
http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/878644-bakalari/298357172­81-trapas/
pre mimočeských divákov: https://www.da­ilymotion.com/vi­deo/xzn8tn

autacek

Název filmu bohužel nevím, ale tipnul bych, že to bude dle obsahu – kafe ve vlaku v minulém století a z vlakových záchodků nebýt zhnusen a ještě si tam přeprat – žánr sci-fi 😉

P.S. Možná by bylo lepší uvést přibližný rok, kdy jsi film viděl, protože hádanku, kdy ti bylo pět, je fakt těžký luštit a je to informace naprosto ku ničemu.

led

scéna spomínaná annas a zjavne aj z vašej pamäti viď diel Bakalárov: To se může stát jenom mě:
https://www.da­ilymotion.com/vi­deo/xzn8tn