hladas

Co je to vnitřni průměr polokoule?

Znám povrch i objem koule a potom :2= polokoule, ale nerozumím co znamená tzv. vnitřní průměr.Děkuji za odpověd.

Odpovědi
martin21000

Tipuji, že to bude, když má koule danou tloušťku. Vnějším se poté rozumí, který sahá i přes tu tloušťku koule až na „povrch“.

mosoj

Vnitřní průměr polokoule = vnitřnímu průměru koule. O vnitřním průměru je nutné hovořit když má koule plášť o určité síle. Pak vnitřní průměr = vnější průměr – 2 * síla pláště. Všechno toto se dá úvahou odvodit.

Kelt

Povrch se u koule myslí vnější povrch, stejné je to s objemem. Koule může být s určitého materiálu, ale není plná, má určitou tloušťku. Vnitřní objem koule, vnitřní průměr se myslí ta prázdná část. Když dám dvě trubky o různém průměru do sebe, tak v tom meziprostoru mám vlastně nějakou tloušťku vrstvy.