Dmitrij

Co je to „třetí nápravná skupina“?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Dmitriji, to raději nechtěj vědět nebo spíše se tam dostat.
Je to vlastně věznice. Jednotliví vězni jsou dle druhu trestu zařazeni do (a právě dnes už to neplatí) věznice s dozorem, ostrahou nebo zvýšenou ostrahou.
Dříve to byla 1., 2., 3. nápravně výchovná skupina. Ta třetí byla nejhorší. Nyní je to se zvýšenou ostrahou.

Další odpovědi
fira

Tresty na odnětí svobody se dělí na skupiny.1-s dohledem.2 s do­zorem.3 s ostra­hou.4 se zvýšenou ostrahou.Soud přihlíží k tomu jestli už osoba byla v minulosti trestána a podobně.Jak závažný trestný čin spáchala,Jestli a jak pracuje jestli má kde bydlet a tak.
Doplňuji:
A jenom doplním.Skupiny existují stále a píšou se i do rozsudku.